پزشکیان: وعده ساخت سالی یک میلیون مسکن می‌دهند، بعد می‌گویند ما گفتیم باید ساخته شود نگفتیم که می‌سازیم!

عصرایران نوشت: مسعود پزشکیان گفت: مشکل این است مدیرانی که در این سیستم کار می کنند وقتی می بینند پول نداریم بیمارستان ها یا ساختمان ها را بازسازی و ایمن سازی کنیم مراقبت کنند که اینگونه اتفاقات نیفتد. نه تنها خطر آتش سوزی بلکه در بحث زلزله هم این ساختمان ها بسیار خطرناک هستند.

پزشکیان: وعده ساخت سالی یک میلیون مسکن می‌دهند، بعد می‌گویند ما گفتیم باید ساخته شود نگفتیم که می‌سازیم!

مسعود پزشکیان، عضو کمیسیون بهداشت ‌و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آتش سوزی بیمارستان گاندی تهران گفت: بیشتر بیمارستان های قدیمی ایمنی لازم را ندارند. این مشکلات نیز مقداری به این برمی گردد که پول نداریم بیمارستان ها را بازسازی کنیم.

وی افزود: مشکل بعدی این است مدیرانی که در این سیستم کار می کنند وقتی می بینند پول نداریم بیمارستان ها یا ساختمان ها را بازسازی و ایمن سازی کنیم مراقبت کنند که اینگونه اتفاقات نیفتد. نه تنها خطر آتش سوزی بلکه در بحث زلزله هم این ساختمان ها بسیار خطرناک هستند.

پزشکیان اظهار کرد: این اشکالات به مجلس و دولت و خود مدیریت سیستم برمی گردد. تا زمانی که مدیریت هایمان مدیریت هایی باشد که فقط دنبال منافع هستیم و دور اندیشی برای مردم در رده چندم قرار دارد این مشکلات همیشه وجود خواهد داشت.نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: آن مقدار که از سیستم خبر دارم و از وضعیت بیمارستان های شهر خودمان (تبریز) و سایر بیمارستان ها اطلاع دارم باید بگویم تعدادی از بیمارستان ها استاندارهایی را که باید داشته باشند ندارند چون ساختمان اینها قدیمی است و نیاز به نوسازی دارند. از هر لحاظ نگاه کنید این بیمارستان ها مشکلاتی دارند که احتمال خطر در آنها در هر لحظه وجود دارد. مدیران این بیمارستان ها باید این احتمالات را ببینند و مدیریت و پیشگیری کنند.

وی تصریح کرد: پول ما مشخص است. توقعات ما بی نهایت است. ما در جامعه توقع ایجاد می کنیم. از آن طرف منابع و پول آن را نداریم. برای اینکه طرف مقابل را بکوبیم می گوییم ‌این باید باشد حالا چه کسی باید این باشد را حل کند معلوم نیست. دولتها مدام همدیگر را محکوم می کنند هیچ کسی واقعیت را به مردم نمی گوید. یک عده وعده ماشین های لاکچری و خانه های آنچنانی به مردم می دهند. واقعیت این است نمی توانند و پول نداریم که این وعده ها را محقق کنیم.

پزشکیان ادامه داد:‌ به جای اینکه صادقانه با مردم حرف بزنیم وقتی طرف مقابل مخالف نظر ما است حالش را می گیرم ولی وقتی خود ما آنجا می نشینیم اجازه نمی دهیم اخبار را بدهند و توجیه می کنیم که ما نگفتیم. وعده می دهند که سالی یک میلیون مسکن ساخته می سازیم اما وقتی از آنها در مورد عملکردشان می پرسی می گویند ما گفتیم باید ساخته شود نگفتیم که می سازیم. در هشت سال یک میلیون مسکن هم ساخته و تمام نمی شود چه برسد به هشت میلیون مسکن.

۲۱۹۲۱۵

منبع: khabaronline-1866714

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار