کنایه های معنادار پورمحمدی به بی توجهی مسئولان به پیشنهادات و نقدها /بیشتر از این نمی‌توانم موضوع را باز کنم/افزایش سهم زنان در لیست شورای وحدت

رییس شورای وحدت اصولگرایان با بیا این‌که قانون انتخابات مشکلات زیادی دارد گفت: بیش از ۴۰ ایراد به قانون جدید انتخابات وارد است که باید در آینده رفع شود.

کنایه های معنادار پورمحمدی به بی توجهی مسئولان به پیشنهادات و نقدها /بیشتر از این نمی‌توانم موضوع را باز کنم/افزایش سهم زنان در لیست شورای وحدت

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ دومین نشست شورای وحدت اصولگرایان صبح امروز( سه شنبه ۱۰ بهمن ماه) برگزار شد و علاوه بر منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت و اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، مصطفی پورمحمدی رئیس این شورا و شهاب الدین صدر به ایراد سخنانی پرداختند.

مشکلات فراوان است و نمی توانیم خودمان را کنار بکشیم

آنگونه که ایسنا روایت کرده، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در این نشست گفت: یکی از گرفتاری‌های انسان دوری از معنویت است. شرایط کشور شرایط ویژه‌ای است و خواسته یا ناخواسته در نطفه عطف تاریخ ایران قرار داریم. انقلاب اسلامی نشان داد که ایران منشا تحولات منطقه و جهان بود ه است.

وی تنها رقیب آمریکا را جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: هر روز روی میز ابرقدرت‌ها مسئله آن‌ها هستیم. آن‌ها هر روز بر علیه ایران طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند. خب کار بزرگی کردیم و هزینه سنگینی داده‌ایم. مهم این است که بدانیم در کجای تاریخ و در چه بعد تاثیرگذار تاریخ قرار داریم.

وی با اشاره به وضعیت جاری کشور گفت: مشکلات کشور فراوان است خودمان را نمی‌توانیم کنار بکشیم. نقدها و پیشنهادات‌مان را در شرایطی که شاید به آنها توجهی نمی‌شود باید مطرح کنیم. بیشتر از این نمی‌توانم موضوع را باز کنم. همبستگی ملی و خوشبینی جامعه آسیب دیده و افتراق نسلی شکل گرفته است و نباید به هیچ وجه نسبت به آن بی توجهی کنیم. مسائل و مشکلات کشور فقط و فقط از طریق کار تشکیلاتی قابل حل است. ما آسیب دیده عدم کار تشکیلاتی از ابتدای انقلاب هستیم. امام نگفتند با حزب مخالف هستند اما برخی بزرگان کار تشکیلاتی را در کشور تعطیل کردند و کشور را دچار مشکلات عدیده‌ای در حوزه کار تشکیلاتی و هم افزایی کردند.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: فلسفه وجود شورای وحدت رفع این چالش آشکار و بزرگ است. هرچند که صرفاً با اقدام ما این چالش‌ها رفع نمی‌شود بلکه باید نظام قانونگذاری مان اصلاح شود.

نمایندگان مجلس آینده باید بیشتر حقایق ر بفهمند و مسامحه کاری نکنند

رییس شورای وحدت اصولگرایان با بیا این‌که «قانون انتخابات مشکلات زیادی دارد» گفت: بیش از ۴۰ ایراد به قانون جدید انتخابات وارد است که باید در آینده رفع شود. به کسی بی‌احترامی نمی‌کنیم اما نمایندگان مجلس آینده باید بیشتر از سایر مجالس، حقایق را بفهمند و مسامحه کاری نکنند و ناراحت نشوند. در پیشگاه الهی مسئول هستیم.

وی تاکید کرد: باید یک بار برای همیشه یکی از مجالس کشور چالش‌ها و نقایص قانون انتخابات را حل کند. باید در شورای وحدت درباره امور کشور موضوع داشته باشیم و در قالب نظریه و مبانی مسائل و مشکلات را طرح و یکی یکی حل کنیم.

پورمحمدی ادامه داد: به فرض اینکه شورای نگهبان همه داوطلبان نمایندگی مجلس را تایید صلاحیت کردن آیا باز مشکلات کشور حل می‌شود؟ نیازمند یک تحول و بازسازی انقلابی و عقلانی حتی در قانون اساسی هستیم.

رییس شورای وحدت اصولگرایان هشدار داد: نه وقت تحولات بزرگ و نه وقت پیشنهادات بزرگ است باید از فرصت کمتر از ۴۰ روزه تا انتخابات اسفند با سخنان مثبت موج به وجود بیاوریم. باید به مردم بگوییم که اگر در انتخابات شرکت نکنید مشکلات کشور حل نمی‌شود. اگر هم ما را قبول ندارید افراد مقابل ما را انتخاب کنید اما در انتخابات مشارکت داشته باشید. باید هر طور شده همبستگی ملی را تقویت کنیم.

وی گفت: باید این تفکر را در دسته‌بندی‌های سیاسی و اقوام مختلف کشور نهادینه کنیم. با قهر عمومی در برخی سن‌ها، بدنه اجتماعی و اصناف روبرو هستیم. همه باید از توان و ظرفیت در اختیارمان استفاده کنیم تا حتی یک درصد بر میزان مشارکت مردم اضافه کنیم. نباید از این یک درصدها گذشت کنیم، مسئله بسیار مهم و حیاتی است.

پورمحمدی اظهار کرد: باید به جوانانمان ده‌ها و اعتماد کنیم و دور و برمان را پر است از جوانان با استعداد کنیم. فضای کشور را از پیرمردی و میانسالی باید به جوانگرایی تغییر دهیم قدری آنان را تحمل کنیم. از مخالف و منتقد و گفتوگو نباید بترسیم. باید اشتباهات را بپذیریم و مسولیتهایمان را قبول کنیم. در این صورت دنبال حل مشکلات خواهیم رفت.

رییس شورای وحدت اصولگرایان تاکید کرد: شورای وحدت شورای فصلی و دوره‌ای نیست و ان شاء الله تداوم خواهد داشت. ما تشکلی دولت ساخته و سفارشی نیستیم بلکه متکی به روحانیت و بدنه اجتماعی هستیم. روحانیت نه نماد قدرت است و نه نماینده دولت بلکه جریان اصیل مردمی است.

افزایش تعداد داوطلبان زن شورای وحدت در انتخابات مجلس دوازدهم

همچنین، شهاب الدین صدر گفت: امتیاز شورای وحدت در این است که به صورت مستقیم با نهاد روحانیت کار می‌کند و در قالب ۵ جبهه با ۴۰ حزب فعالیت دارد.

وی ادامه داد: افزایش مشارکت را در دستور کار شورای وحدت داریم. اگر میزان مشارکت در کشور ۳۰ درصد باشد این نسبت در استان تهران به نصب کاهش می‌یابد و این عدد برای شهر تهران باز هم کمتر می‌شود.

صدر خاطرنشان کرد: در ستاد تهران ۱۲ کمیته با حضور اقشار مختلف با بیش از ۲۰ عضو را راه اندازی کردیم. محور این کمیته‌ها نیز روحانیان هستند. سازماندهی انجام شده موجب متشکل شدن نیروهای سازمانی شورای وحدت شده است. در صدد هستیم اختلال رابطه بین نمایندگان و مردم را توسط شورای وحدت رفع کنیم تا نمایندگان شورای وحدت در مجلس بعد از ورود به خانه ملت ارتباطشان با مردم را تداوم ببخشند.

رئیس شورای وحدت اصولگرایان در استان تهران گفت: مصوبه هیئت عالیه شورای وحدت این است که داوطلبان خانم در استان تهران را از ۵ به ۷ داوطلب افزایش دهیم. از نمایندگان استان‌های شورای وحدت نیز می‌خواهم طبق این مصوبه در استان‌ها لیست بدهند.

وی گفت: امیدوارم با تلاشی که برای امیدوار کردن مردم انجام می‌دهیم بتوانیم وضعیت اقتصادی مردم را بهبود ببخشیم.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1867032

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار