واکنش قالیباف به ایجاد تحجر در کشور/ می خواهند مردم را سر دوراهی قرار دهند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز کشور با مشکلاتی روبرو است که فاصله میان بایدها و واقعیات تلخ را ایجاد کرده است، به دلیل این است که ما مسئولان و نخبگان جامعه از اصلی که امام(ره) بنا نهادند فاصله گرفته‌ایم و برای حذف این فاصله‌ها باید با ایمان و اراده به سنت‌ها و ارزش‌های الهی و مردم حرکت کرده و اشکالات و کاستی‌ها در عرصه‌های مختلف را برطرف کنیم.

واکنش قالیباف به ایجاد تحجر در کشور/ می خواهند مردم را سر دوراهی قرار دهند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که به همراه جمعی از نمایندگان به‌منظور تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) بعد از ظهر امروز(چهارشنبه، ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲) در حرم مطهر امام(ره) حضور پیدا کرده بودند، ضمن تبریک و تهنیت عید مبعث و گرامیداشت دهه مبارک فجر، با بیان اینکه امسال نیز مانند سال‌های پیش طبق سنت حسنه بیعت با امام(ره) و شهدا این توفیق نصیب ما در مجلس شورای اسلامی شد که در حرم مطهر ایشان حضور پیدا کنیم، گفت: به روح پرفتوح شهدا و امام شهدا درود می‌فرستیم و از خداوند می‌خواهم که توفیق ادامه راه آنها را تحت ولایت رهبر معظم انقلاب به یکایک ما عطا کند.

آنگونه که فارس روایت کرده، قالیباف در ادامه با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری، امام(ره) ما امام تحول بود که نباید هیچگاه آن را فراموش کنیم، یادآور شد: مردم ایران و همه امت اسلامی در دوره معاصر، به برکت رهبری امام(ره) و خون شهدا این تحول عظیم و بزرگ را درک کردند. امام ما جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و خداوند نیز وعده خود را که پیروزی و تحول عظیم بود را نصیب این ملت کرد.

رئیس قوه مقننه در ادامه یکی از بزرگ‌ترین هنرهای امام(ره) را ایمان به سنت‌های الهی و مردم دانست و افزود: امام(ره) گنج عظیم و پرظرفیت مردم را درک کرد و آنها را نیروی برخاسته از دینداران جامعه می‌دانست و با ایمان به خدا، این تحول عظیم را با استفاده از این ظرفیت شکل داد.

وی اضافه کرد: امام(ره) این تحول را ایجاد کرد که مردم بر سرنوشت خود مسلط شوند که این خود نعمتی بزرگ است. چه ملت‌ها و کشورهایی را می‌بینیم که در عالم ظلم و طاغوت زندگی کرده و اگر انقلابی هم می‌کنند، قادر به ادامه مسیر آن نیستند در حالی که با گذشت ۴۵ سال از انقلاب اسلامی همچنان بر اصول و مبانی خود حرکت کرده‌ایم و با مردمسالاری دینی و ممزوج شدن قدرت مردم با فرهنگ دینی این قدرت عظیم شکل گرفته است.

قالیباف در ادامه با یادآوری این مطلب که امام(ره) با تکیه بر دین، عامل حرکتی بود که مردم را به میدان آورد، گفت: دین بود که قدرت داشت و پیروزی بر سیاست و قدرت دشمنان را رقم زد و ما امروز نماد آن را در فلسطین، دوران دفاع مقدس و عرصه پیشرفت‌های علمی می‌بینیم که از ویژگی‌های انقلاب است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه انقلاب این درس را به ما می‌دهد که در مقام خطر، اگر رکود و تحجر بیاید دچار شکست می‌شویم، ابراز داشت: رکود و تحجر از هر طرف که بیاید باعث شکست شده و تهدیدی از هر طرف است. امروز کسانی که دانسته و ندانسته جامعه را به سمت دوقطبی‌های کاذبی می‌برند که مردم را سر دوراهی قرار دهند، به امام(ره)، شهدا و انقلاب ظلم کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در یکی از مراسم‌های‌ ۱۴ خرداد در مرقد امام(ره) گفت: ایشان عقلانیت، عدالت و معنویت را از عناصر مهمی می‌دانستند که امام خمینی(ره) به آن توجه داشتند و بر ایجاد توازن تأکید کردند که اگر توازن نباشد، مردمسالاری دینی در خطر خواهد بود و راهی که امام(ره) به عنوان میانه، بین تحجر و تجدد باز کردند و امروز نیز رهبر معظم انقلاب به این راه وسعت بخشیده و پیش می‌برند، آسیب خواهد دید.

قالیباف در ادامه موفقیت‌های کشور را در گرو ایمان به سنت‌های الهی و مردم دانست و افزود: اگر امروز کشور با مشکلاتی روبرو است که فاصله میان بایدها و واقعیات تلخ را ایجاد کرده است، به دلیل این است که ما مسئولان و نخبگان جامعه از اصلی که امام(ره) بنا نهادند فاصله گرفته‌ایم و برای حذف این فاصله‌ها باید با ایمان و اراده به سنت‌ها و ارزش‌های الهی و مردم حرکت کرده و اشکالات و کاستی‌ها در عرصه‌های مختلف را برطرف کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت مشارکت در انتخابات پیش رو، این اهمیت را به دلیل نگاه مردمسالاری دینی دانست و گفت: فرایند و حضور در انتخابات و رأی دادن و تأثیر آن بعد از انتخابات در کنار هم مهم است و برای یک برآیند صحیح باید از فرایند و مسیری که طی می‌کنیم، مطمئن باشیم تا به موفقیت قطعی برسیم.

وی ادامه داد: امروز اینجا جمع شده‌ایم تا در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقاب اسلامی با امام(ره) و رهبری بیعت کنیم و در گام دوم انقلاب اسلامی در جوار حرم مطهر امام(ره) و در مزار شهدا پیمان ببندیم که ما محکم خواهیم بود و همان مسیر تحول و انقلاب را هوشمندانه‌تر، دقیق‌تر و عمیق به پیش خواهیم برد و می‌دانیم باید اشکالات را برطرف و جبران کنیم.

قالیباف همچنین مردمسالاری دینی را یک حقیقت واحد توصیف کرد و ادامه داد: امیدواریم با یاد و نام امام(ره) که رهبر معظم انقلاب درباره آن فرمودند در هیچ کجای دنیا، این انقلاب بی‌نام خمینی(ره) شناخته شده نیست، مجدداً با آرمان‌های امام(ره) بیعت کنیم و امیدواریم خداوند این توفیق را به ما بدهد که هیچگاه از مسیر ایشان خارج نشویم و ادای دین کنیم.

۲۱۹۲۱۸

منبع: khabaronline-1870363

ارسال نظر