مسعود رجوی گفت تنها کسی که توانست پس از عملیات فروغ، به تهران برود و بازگردد خواهرمان رویا بود /این زن تحت تعقیب اینترپل است

رویا احمدی یکی از متهمان پرونده اتهامات گروهک منافقین است که در دوره‌های مختلف، مسئولیت‌هایی در مقر اشرف و کلن آلمان، داشته است.

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، رویا احمدی موسوی متهم ردیف چهلم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.

آنگونه که ایسنا روایت کرده، متهم ردیف چهلم رویا احمدی موسوی فرزند سید محمد نام دارد. او پس از چند مرحله شرکت در کنکور، در سال ۱۳۶۴، به بهانه‌ی تحصیل، به صورت قانونی، از کشور خارج شده و به آلمان می‌رود و در آنجا با یکی از منافقین به نام موسی فیض مرزوقی (با نام مستعار جلال) ازدواج تشکیلاتی می‌کند.

در ادامه او در سال ۱۳۶۷، در عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان شرکت نموده و پس از شکست مفتحضانه نیروهای نفاق، متواری شده و خود را به کرمانشاه می‌رساند. از آنجا او ضمن تماس با یکی از اعضای خانواده خود در تهران، درخواست کمک کرده و نهایتاً با کمک برخی از بستگان خود، مخفیانه به تهران می‌آید.

مشارالیها مدت ۲۰ روز را در تهران، در منزلی مخفی شده و در نهایت به صورت غیرقانونی از کشور متواری و دوباره به تشکیلات می‌پیوندد. خبر این اقدام او در میان اعضای گروهک می‌پیچد، تا آنجا که مسعود رجوی در جایی می‌گوید «تنها کسی که توانست پس از عملیات فروغ، به تهران برود و بازگردد خواهر مجاهد ما، رویا بوده است» که این مسئله، سبب شهرت دو چندان او در میان اعضا می‌شود.

رویا احمدی در دوره‌های مختلف، مسئولیت‌هایی در مقر اشرف و کلن آلمان، داشته است. به عنوان مثال، در سال ۱۳۷۷ مسئول مالی- اجتماعی منافقین در عراق بوده و مدتی را نیز به عنوان معاون زهرا رجبی در آلمان، خدمت می‌نماید. در حال حاضر نیز، او از اعضای شورای رهبری و از مسئولین دفتر نفاق در آلمان به شمار می‌رود. همچنین همسر او به نام موسی فیض مرزوقی فرزند جعفر نیز بعد از خروج از کشور، به عراق اعزام و در شاخه‌ی نظامی نفاق به عنوان افسر عملیاتی، در مقر اشرف سازماندهی و سپس مسئول مرکز می‌شود.

خواهرزاده‌ی او به نام آتوسا عقیلی فرزند سهراب نیز مسئول تشکیلات منافقین در آلمان است.

رویا احمدی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۲۴/۱-۲۰۰۹ است.

27218

منبع: khabaronline-1870564

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار