هشدار یک عضو مجلس خبرگان: هرکس مخالف مشارکت بالای مردمی در انتخابات باشد، به کشور خیانت کرده است

محسن قمی گفت: اگر نقش مجلس خبرگان برای مردم به درستی تبیین شود، مشارکت در این انتخابات افزایش خواهد یافت.

هشدار یک عضو مجلس خبرگان: هرکس مخالف مشارکت بالای مردمی در انتخابات باشد، به کشور خیانت کرده است

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، محسن قمی، معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان در نشست « نقش حضور انتخاباتی مردم در تولید قدرت، اقتدار و امنیت ملی» سخنرانی کرد.

بخش‌های مهم این سخنرانی را که فارس آورده است، در ادامه می‌خوانید:

* نظر رهبری بر مشارکت حداکثری است و هرکس مخالف مشارکت بالای مردمی در انتخابات باشد، آگاهانه یا از روی غفلت به کشور خیانت کرده است.

*برخی از راهکارها (برای افزایش مشارکت) مربوط به مراکز اصلی قدرت مانند ریاست جمهوری، وزارت صمت، وزارت کشور و دستگاه‎های اقتصادی است. این مراکز باید تلاش کنند با اقدامات امیدآفرین، به مردم برای شرکت در انتخابات انگیزه بدهند.

* انتظار می‌رود در دوره های بعدی، مسئولان محترم حوزه های علمیه فرایند شناسایی داوطلبان انتخابات خبرگان را تسهیل نمایند و علما و فضلا را برای شرکت دراین فرایند تشویق و دعوت کنند.

*برخلاف نگاهی که برخی دارند، قومیت‌ها در کشور ما یک ظرفیت محسوب می‌شوند و تنوع قومیتی برای ایران یک مزیت است. از این ظرفیت‌ها باید در راستای افزایش مشارکت استفاده کرد.

*حدود ۶۰ درصد از مشارکت کنندگان در انتخابات را بانوان تشکیل می‌دهند. بانوان همچنین نقش زیادی در مشارکت دیگران در انتخابات دارند. مطالعات نشان می‌دهد که نقش بانوان در جامعه روز به روز حال افزایش است. با توجه به جایگاه بسیاری مهم زنان در خانواده استفاده از ظرفیت ایشان در افزایش مشارکت اثربخش خواهد بود.

*هر کاری که با مشارکت حداکثری مغایر باشد، خلاف توصیه رهبری است. هیچ رسانه‌ای نباید در کشور بر طبق ناامیدی بکوبد. نه اینکه بگویید در کشور مشکلات نیست اما راهش قهر کردن جامعه با صندوق رای نیست، بلکه بنابر فرمایش رهبری کلید تغییر و تحول، انتخابات و مشارکت مردم است.

*اگر نقش مجلس خبرگان برای مردم به درستی تبیین شود، مشارکت در این انتخابات افزایش خواهد یافت.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1873236

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار