اعلام زمان انتشار لیست شورای ائتلاف تهران/ سهم زنان چقدر است؟

رئیس شورای ائتلاف تهران گفت: تلاش ما این است که تا جمعه بتوانیم لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف در تهران را اعلام کنیم.

اعلام زمان انتشار لیست شورای ائتلاف تهران/ سهم زنان چقدر است؟

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، پرویز سروری در نشست خبری در نمایشگاه رسانه های ایران، درباره آخرین وضعیت لیست شورای ائتلاف تهران گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مسیر بسیار طولانی را طی کرد تا به لیست نهایی برسد؛ فرایند بدین شکل بود که بیش از هزار نفر در سامانه شورا ثبت نام کرده و همه در کانون های تخصصی مصاحبه ‌کردند. بعد حدود ۲۰۰ نفر از این تعداد انتخاب شده و آن ها در ۳ روز پرفشار مصاحبه حکمرانی شدند. اکنون به ۹۰ نفر رسیدیم و ان‌شاءالله در چند روز آینده به لیست ۳۰ نفر می رسیم.

بنابر گزارش ایسنا، وی ادامه داد: تلاش ما این است که تا پس فردا بتوانیم لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف در تهران را اعلام کنیم.

رئیس شورای ائتلاف تهران اضافه کرد: یکی از موضوعات تعامل و جلسات با گروه ها برای هم افزایی بیشتر است لذا ممکن است مقداری زمان جابجا شود. امیدوارم با جبهه پایداری به توافق برسیم.

سروری درباره جلسات شورا با جبهه پایداری گفت: جلسات خوبی با دوستان پایداری داشتیم و امید زیادی داریم به توافق برسیم؛ فکر می کنم بتوانیم در ایام پیش رو نتیجه این نشست ها را به ملت اعلام کنیم امیدواریم اتفاق و وحدت بین نیروهای انقلاب به وجود اید.

وی همچنین گفت: کمیته انتخابات به شورای ائتلاف مدل اشتراک صفر را پیشنهاد داده اما قطعی نشده است. اگر اتفاق بیفتد کسی که در لیست شورای ائتلاف باشد، در شورای دیگر نیست.

سروری بیان کرد: در استان ها شرایط متفاوت است و سایر حوزه های انتخابیه یک نفر و دو نفر است پس نیاز به اشتراک صفر نیست. این پیشنهاد برای تهران به شورای انتخابات داده است.

وی اظهار کرد: از نظر تشکیلاتی مصوبه آن است کسانی که از لیست شورا به مجلس راه پیدا می کنند باید تعهد تشکیلاتی بدهند در اموری که نیاز به رفتار تشکیلاتی است، به صورت منسجم عمل کنند. نمایندگان در ابراز رای خود آزاد هستند اما در برخی موضوعات توقع می رود هم افزایی باشد مثلا در انتخاب رییس مجلس یا هیات رییسه، نیازمند رفتار فراکسیونی و تشکیلاتی هستیم که آن جا انتخاب با شروط را داریم.

رئیس شورای ائتلاف تهران در پاسخ به این سوال که کاندیداها چقدر شناسنامه سیاسی دارند؟ گفت: نماینده پس از نمایندگی بر اساس آرای خود عمل می کند اما به کاندیداهای لیست می گوییم آنجا که توقع می رود براساس هم افزایی و هم رایی عمل نکنید حتما در انتخابات بعدی این موضوع مدنظر قرار می دهیم.

سروری درباره لیست ائتلاف در استان ها گفت: اختیارات به شوراهای ائتلاف در استان‌ها داده شده است اما شرایطی که به اختلاف بخورند شورای مرکزی مداخله کرده و مشکل را حل می کند اما اصل اساسی آن است که موضوع در خود حوزه انتخابیه تعیین تکلیف شود.

وی درباره انتخابات خبرگان گفت: همان طور که در انتخابات گذشته عمل کردیم، شورای ائتلاف از لیست جامعه مدرسین در انتخابات خبرگان حمایت می کند البته خیلی علاقه داشتیم جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز به اشتراک نظر برسند اما به علت گستردگی جامعه مدرسین جمع بندی بر حمایت از جامعه مدرسین شد.

سروری درباره سهم بانوان در لیست شورای ائتلاف گفت: در جلسات کمیته انتخابات به نتیجه رسیدیم که ۷ نفر از لیست برای کاندیداهای زن باشد. ممکن است در زمان بستن لیست ۶ یا ۸ نفر شوند.

219215

منبع: khabaronline-1875702

ارسال نظر