افشاگری متکی از اختلاف شورای وحدت با شورای ائتلاف/ معتقد بودند فهرستی که تهیه کردند خیلی خوب است!

متکی علت اختلاف نظر با شورای وحدت و شورای ائتلاف را تشریح کرد.

افشاگری متکی از اختلاف شورای وحدت با شورای ائتلاف/ معتقد بودند فهرستی که تهیه کردند خیلی خوب است!

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت، با حضور در نمایشگاه رسانه‌های ایران در گفت‌وگویی اظهار کرد: فردا یک نفر به لیست ۲۹ نفره شورای وحدت اضافه می‌شود. این یک نفر جزو بانوانی است که باید نام‌شان در این فهرست قرار گیرد.

بنابر گزارش ایسنا، وی افزود: در استان‌ها بررسی‌ها در مراحل پایانی قرار دارد و اسامی هر حوزه انتخابیه از امروز به ما اعلام می‌شود تا اقدام نهایی در این زمینه انجام شود.

سخنگوی شورای وحدت یادآور شد: کسانی که در فهرست مستقل شورای وحدت هستند براساس انتخاب هیئت عالی شورای وحدت انتخاب شدند و یک لیست مستقل است که براساس نیازهای کشور و کمیسیون‌ها تعریف شده است. از صدها مصاحبه انجام‌شده، افراد براساس تخصص‌ها دسته‌بندی و در کمیسیون‌های مختلف قرار گرفتند.

متکی تاکید کرد: انتخاب میان افراد متقاضی هر کمیسیون انجام شده و سحرگاه امروز فهرست ما مشخص شد. این فهرست مستقل است اما تشکل‌ها و جریان‌ها مجاز هستند که کسی یا کسانی از این فهرست را در لیست خود قرار دهند، مگر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب.

وی در توضیح علت اختلاف نظر با شورای ائتلاف، تصریح کرد: ما در مجموعه گفت‌وگوهایی که با جریان‌های مختلف اصولگرایی داشتیم به احساس کردیم برخی از این دوستان هیچگونه آمادگی برای همراهی و همگرایی ندارند، چون معتقد بودند فهرستی که تهیه کردند خیلی خوب است و مشکلی ندارد. بنابراین تلقی ما این بود که نمی‌توانیم مشارکتی با این دوستان داشته باشیم.

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان تأکید کرد: شورای وحدت موضع خود را درباره سرلیستی روشن کرده است و همه کسانی که در این فهرست قرار می‌گیرند، سرلیست هستند.

متکی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال قرارگرفتن محمدرضا باهنر در فهرست شورای وحدت در کرمان، اظهار کرد: انتخاب نامزدها در استان‌ها برعهده شورای وحدت استان‌هاست‌. اگر شورای وحدت استان به نتیجه نهایی درباره نامزد یا نامزدها در چارچوب دستورالعمل شورای وحدت، برسد با آنان مخالفتی نداریم. اما اگر در موردی به اختلاف برسند یا نتوانند تصمیم بگیرند، از تهران به این موضوع رسیدگی می‌شود و کرمان از این قاعده مستثنی نیست.

منبع: khabaronline-1875696

ارسال نظر