رهبر معظم انقلاب هیچ‌گونه سفارشی در خصوص دفاع از ولایت فقیه نکردند

کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان با بیان اینکه شرکت در انتخابات مصلحت درونی و یاس بیرونی دارد، گفت: شرکت نکردن انتخابات خواسته دشمن است.

رهبر معظم انقلاب هیچ‌گونه سفارشی در خصوص دفاع از ولایت فقیه نکردند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی در جمع اصحاب رسانه در خصوص انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یکی از وظایف اجتماعی ما در جامعه و موثر بودن در سرنوشت آن شرکت در انتخابات است، اظهار داشت: این مورد اختصاص به کشور ما ندارد و در همه کشورها کسانی که می‌خواهند سرنوشت جامعه خود را به سمت صلاح جلو ببرند در انتخابات شرکت می‌کنند.

بنابر گزارش تسنیم، وی ادامه داد: مردم با شرکت در انتخابات می‌توانند بیان کنند که از وکیل خود چه می‌خواهند و البته پشتوانه‌ای برای شخص منتخب هستند تا از سمت آنها مصلحت‌ها را انجام دهد.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان اصفهان بیان کرد: انتخابات سلامت و امنیت نیز نیاز دارد که برعهده مسئولان است. رهبر انقلاب با صراحت در این خصوص فرمودند ما امین مردم هستیم و وظیفه داریم از آنچه مردم در صندوق‌های رای می‌اندازند، محافظت کنیم و اجازه تغییر آن را نمی دهیم.

وی ادامه داد: مهم است که مردم در انتخابات هم شرکت و هم توصیه به دیگران کنید. توصیه به شرکت در انتخابات به نوعی امر به معروف و به حق است و شرکت در انتخابات هم نوعی اظهار همبستگی ملی و نشان دهنده اتحاد است و نشان می دهد مردم متحد هستند و همه می خواهند مصلح کشور و نظام را پیش ببرند.

مهدوی با بیان اینکه شرکت در انتخابات مصلحت درونی و یاس بیرونی دارد، تصریح کرد: شرکت نکردن انتخابات خواسته دشمن است. دشمن با مشارکت ما مایوس می‌شود، این درحالی است که امام بزرگوار و قرآن کریم نیز این مهم را به ما یاد دادند که دشمنان را مایوس کنیم.

وی با اشاره به وظایف اصلی مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی مجلس خبرگان در مرحله نخست انتخاب رهبر و دوم نظارت مستمر بر استمرار صفات رهبری است.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان اصفهان افزود: در مجلس خبرگان ۶ کمیسیون فعال هستند و به تناسب اهداف کمیسیون‌ها مسئولان امنیتی، سیاسی، فرهنگی و نظامی و غیره را دعوت کرده و راهنمایی‌ها و ارشادهایی را در آنها ارائه می‌دهند.

وی اظهار داشت: در خصوص ولایت فقیه رهبر معظم جهت مباحث اخلاقی کمتر از خود صحبت می کنند در حالی که رکن اصلی ایشان هستند اما در بیانیه گام دوم ۷ سفارش برای آینده نظام و پیشرفت داشتند اما هیچ‌گونه سفارشی در خصوص دفاع از ولایت فقیه نکردند.

مهدوی با بیان اینکه حاکم در روی کره زمین به ذات فقط پروردگار است، گفت: ولی چون پروردگار با چشم دیده نمی‌شود نیاز به حاکم ظاهری داریم تا ببینیم و فرمان‌های آاو را رعایت کنیم.

وی بابیان اینکه در روی کره زمین خداوند متعال ۴ حاکم معرفی کرده است، تصریح کرد: گروه اول انبیاد هستند مانند پیامبر اسلام، گروه دوم ائمه اطهار(ع) هستند که از طرف پروردگار اذن دارند. سومین گروه "منصوبین به اسم" یعنی کسانی که انبیا یا ائمه اطهار به اسم منسوب می‌کنند مانند مالک اشتر و گروه چهارم "منصوبین به وصل" هستد یعنی کسانی که از طرف اهل بیت و پیامبر روایاتی داریم که عالم دین با ویژگی‌هایی خاص رهبر آسمانی معرفی کردند.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان اصفهان تصریح کرد: مشروعیت رهبر آسمانی از سمت خداوند است ولی لازمه اعمال حکومت رهبر آسمانی پذیرش مردم نیز هست که با رای دادن انجام می شود . اینجاست که می‌فهمیم نظام ما با نظام تمام دنیا تفاوت اصلی دارد. در همه کشورهای دنیا مسئولان فقط با رای مردم انتخاب می‌شوند امادر کشور ما علاوه بر رای مشروعیت الهی نیز نیاز است.

۲۷۲۱۵

منبع: khabaronline-1875966

ارسال نظر