اگر رأی بیاورم حقوق نمایندگان‌ مجلس را در حد یک کارمند ساده کاهش می دهم /رای ممتنع باید حذف شود

یک نامزد انتخابات مجلس گفت: حقوق یک نماینده مجلس باید در حد یک کارمند ساده دولت تنزل یابد تا از میزان جذابیت نمایندگی مجلس کاسته شود و در نهایت شوق قدرت جای خود را به شوق خدمت بدهد.

اگر رأی بیاورم حقوق نمایندگان‌ مجلس را در حد یک کارمند ساده کاهش می دهم /رای ممتنع باید حذف شود

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های ملی من در صورت کسب رای اعتماد از سوی مردم، وضع قانون کاهش حقوق و مزایای نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

آنگونه که ایرنا روایت کرده، رضا رمضانی روز شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در تربت حیدریه با بیان برنامه‌های ملی و منطقه‌ای خود افزود: حقوق یک نماینده مجلس باید در حد یک کارمند ساده دولت تنزل یابد تا از میزان جذابیت نمایندگی مجلس کاسته شود و در نهایت "شوق قدرت" جای خود را به "شوق خدمت" بدهد.

وی با بیان این که اکنون با سه نوع رای "بلی"، "خیر" و "ممتنع" در مجلس مواجه هستیم، تصریح کرد: رای ممتنع باید حذف شود زیرا یا به معنی غیبت نماینده یا بی‌اطلاعی وی از قانون است.

نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات افزود: همچنین باید دلایل رای مثبت یا منفی یک نماینده مشخص و تبیین شود.

رمضانی بر ضرورت تشکیل کمیسیون اصل ۹۰ محلی تاکید کرد و ادامه داد: هم اکنون وظیفه کمیسیون اصل ۹۰، نظارت بر عملکرد نمایندگان و مشابه آن در ابعاد منطقه‌ای است باید در قالب یک "هیات اُمنای ناظر بر عملکرد نماینده" ایجاد شود.

این کاندیدای شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب منطقه تربت حیدریه از ضرورت اصلاح و بازنگری قانون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان برنامه دیگر ملی خود یاد کرد و گفت: طبق قانون کنونی، روستاییان ما برای ساخت منزل مسکونی دچار مشکل هستند.

رمضانی در ادامه به مقابله با خشکسالی را برنامه مهم منطقه‌ای خود اشاره و اظهار کرد: هر چند خشکسالی مشکل کلان در سطح ملی است، اما سوء مدیریت در سال‌های اخیر به این تنش آبی دامن زده و موجب شده در منطقه تربت حیدریه شاهد نابودی کشاورزی و دامپروری باشیم.

وی اضافه کرد: برای رفع مشکلات کنونی، ایجاد قرارگاه سازندگی ضروری و از استادان دانشگاه و نخبگان دست اندر کار دعوت می‌شود تا ضمن شناسایی آنها، راهکار ارایه کنند که بعد از شناسایی و دسته‌بندی آنها، اقدام به رفع موانع و مشکلات موجود خواهد شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تاریخ جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1876503

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار