جدایی ۳ حزب از جبهه اصلاحات صحت دارد؟

مدیر مسئول روزنامه ابتکار گفت:بخشی از احزاب اصلاح‌طلب همچون کارگزاران، اعتمادملی و ندای ایرانیان، رسما راه خود را از جبهه اصلاحات جدا کردند و اکنون حول آقای علی مطهری برای ارائه لیست تهران جمع شده‌اند

جدایی ۳ حزب از جبهه اصلاحات صحت دارد؟

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، محمدعلی وکیلی نماینده پیشین تهران در مجلس شورای اسلامی، در تشریح فضای انتخاباتی کشور گفت: تا برگزاری انتخابات دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی زمان چندانی نمانده است ،در این دوره با تذکرات مکرر رهبری مبنی برضرورت انتخابات رقابتی و مشارکتی و به رغم عدم ثبت‌نام نخبگان، شورای نگهبان باگشاده دستی تعداد قابل توجهی از ثبت‌نام شدگان را تائید کرد..

آنگونه که ایرنا روایت کرده، مدیر مسئول روزنامه ابتکار با اشاره به راهبرد اصلاح طلبان در انتخابات تصریح کرد: اصلاح‌طلبان در امتداد سیاست «قهر» که از سال ۹۸ انتخاب شده، همچنان (بدون هیچ تغییری و بدون ارائه دستاورد خاصی درظرف چهارسال گذشته) برقهر اصرار دارند. این گروه از اصلاح‌طلبان که درقالب جبهه اصلاح‌طلبان و حزب اتحادملت تعریف می‌شوند با ارائه بیانیه و توجیهات تکراری و لفاظی‌های بی‌اثر، مسیر خود را از سیاست‌ورزی صندوق محور جداکردند.

وکیلی با بیان اینکه بخشی از احزاب اصلاح‌طلب همچون کارگزاران، اعتمادملی و ندای ایرانیان، رسما راه خود را از جبهه اصلاحات جدا کردند و اکنون حول آقای علی مطهری برای ارائه لیست تهران جمع شده‌اند، گفت: این جدایی با بیانیه ۱۱۰ فعال اصلاح‌طلب مورد تائید قرار گرفت و با این تحولات جریان اصلاح‌طلب عملا به تکثر غیرقابل اجماع رسیده و امکان سیاست‌ورزی ذیل عنوان جبهه‌اصلاحات را از دست داده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان داشت: با جدایی‌های صورت گرفته زین پس جبهه اصلاح طلبان از موضوعیت افتاده است، در مطلع رونمایی از جریانات جدید اصلاح‌طلب و اعتدال ذیل عنوان جبهه عقلایی جامعه خواهیم بود.

نماینده ادوار تهران با بیان اینکه گروه‌های سیاسی هرکدام متناسب با شرایط و اقتضائات اجتماعی به‌دنبال تهیه لیست و راهبرد مشخص می‌باشند، اظهار داشت: اصولگرایان مطابق معمول با تورم نامزد در حوزه‌ها روبرو هستند و رسیدن به لیست واحد در تهران برایشان به یک مخمصه تبدیل شده است و اگر استراتژی اصلاح‌طلب هراسی نباشد احتمالاً مجبور به ارائه سه تاچهار لیست خواهند شد.

۲۱۹۲۱۸

منبع: khabaronline-1876586

ارسال نظر