ارتقاء برد موشک‌های هوانیروز ارتش به ۲۰۰ کیلومتر به روایت امیر حیدری

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت:متخصصان و مهندسان هوانیروز تاکنون بیش از ۸۰۰ نوع قطعه بالگردی را تولید کرده اند تا نه تنها ناوگان بالگردهای هوانیروز زمین‌گیر نشود بلکه در عرصه‌های بین المللی بدرخشد.

ارتقاء برد موشک‌های هوانیروز ارتش  به ۲۰۰ کیلومتر به روایت امیر حیدری

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، امیر سرتیپ حیدری در گفت‌وگویی درباره تغییرات صورت گرفته در هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: برد موشک‌های بالگردهای هوانیروز از ۲ و ۲۰ کیلومتر دیروز به ۲۰۰ کیلومتر امروز رسیده تا این بالگردها بتوانند اهداف متحرک در سطح دریاها را شناسایی، تعقیب و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از خود آن را منهدم کنند.

بنابر روایت ایسنا، به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش، اکنون بالگردهای هوانیروز همچنین این توان را دارند تا در محیط جنگ الکترونیک از خود دفاع کنند.

امیر سرتیپ حیدری درباره توان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: متخصصان و مهندسان هوانیروز تاکنون بیش از ۸۰۰ نوع قطعه بالگردی را تولید کرده اند تا نه تنها ناوگان بالگردهای هوانیروز زمین‌گیر نشود بلکه در عرصه‌های بین المللی بدرخشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از لحاظ کمیت بالاترین تعداد بالگرد را در میان کشورهای منطقه غرب آسیا دارد، گفت: از لحاظ کیفیت نیز بالاترین کیفیت عملیاتی روی این بالگردها اعمال شده تا بتوانند در انواع محیط‌های عملیاتی از جمله در شب عملیات‌هایی مثل عملیات هلی برن انجام دهند.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1877779

ارسال نظر