کنایه برجامی عضو لیست صدای ملت به نمایندگان مجلس /اگر در بالا ژنرال نداشته باشید که لابی کند، تمام خواسته‌ها سرکوب می‌شود

عضو حزب اعتدال و توسعه گفت: مجلس امروز را نگاه نکنید، مجلس فعلی از بی‌اثرترین و ضعیف‌ترین مجلس‌هاست. مجلس ضعیفی که این دولت ضعیف هم از آن درآمده است. یک دلیل ضعفش این است که پشتوانه مردمی ندارد و با اقلیت مردم روی کار آمده است.

کنایه برجامی عضو لیست صدای ملت به نمایندگان مجلس /اگر در بالا ژنرال نداشته باشید که لابی کند، تمام خواسته‌ها سرکوب می‌شود

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، پروین داداندیش، کاندیدای انتخابات مجلس دوازدهم با حضور در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین ، در پاسخ به این سوال که مجلس آینده مشخصا چه‌قدر می‌تواند در حوزه سیاست خارجی تاثیرگذار باشد، گفت: برای «برجام» در همین مجلس قانونی گذاشته شد که دست مذاکره‌کنندگان و وزارت خارجه را برای به ثمررساندنش بست. وقتی با دیپلمات‌ها صحبت کنیم، آن‌ها می‌گویند شما در حال مذاکره باید چیزی بدهید و چیزی بگیرید، اما آن‌ها در مجلس با راستی آزمایی به طرف مذاکره می‌گفتند: «شما تحریم‌ها را قطع کنید، اگر در ۶ ماه راستی آزمایی شدید، ما هم کار می‌کنیم.»، در صورتی‌که نمی‌شد چون یک مذاکره بود،در نتیجه باعث شدند مذاکره متوقف شود.

وی ادامه داد: همین مجلس اجازه نداد تعاملات بین المللی انجام شود. قطعا مجلس نقش دارد و با لابی‌گری، عقلانیت و رویکردی که مردم حامیش هستند می‌تواند اثرگذار باشد. امروز شرایط طوری است که فکر می‌کنیم در دوره انسداد است اما به نظر می‌رسد که حاکمان هم متوجه شده‌اند که با این شرایط نمی‌شود کشور را اداره کرد. با توجه به این که تا این اندازه ما فشارخارجی داریم اگر روی وحدت ملی کار نکنیم و مردم پشت جمهوری اسلامی نباشند مطمئنا ضرر می‌کنیم.

مجلس فعلی از بی‌اثرترین و ضعیف‌ترین مجلس‌هاست که پشتوانه مردمی ندارد

عضو لیست صدای ملت با بیان اینکه سه نهاد مستقل در کشور داریم و مجلس یکی از آن‌هاست، گفت: مجلس امروز را نگاه نکنید، مجلس فعلی از بی‌اثرترین و ضعیف‌ترین مجلس‌هاست. مجلس ضعیفی که این دولت ضعیف هم از آن درآمده است. یک دلیل ضعفش این است که پشتوانه مردمی ندارد و با اقلیت مردم روی کار آمده است.

وی افزود: من فکر می‌کنم کسانی که این مجلس و این انتخابات را در دوره پیش تحریم کردند هم مقصر بودند، اگر می‌آمدید و نمی‌گذاشتید این انحصارطلبی ادامه پیدا کند شاید امروز به این‌جا نمی‌رسیدیم، هرچند امروز هم دیر نشده است.

اگر در بالا ژنرال نداشته باشید که لابی کند، تمام خواسته‌ها سرکوب می‌شود

عضو حزب اعتدال و توسعه با اشاره بیانیه 110 نفره که به امضای فعالان مدنی، روزنامه نگاران و برخی از اصلاح‌طلبان رسید، گفت: دوستان ما گفتند دنبال روزنه‌اند و ۱۱۰ نفر از جوانان اصلاح‌طلب هم بیانیه‌‎ای امضا کردند و به این روزنه اشاره کردند. من فکر می‌کنم برای حرکت یک جامعه به سمت مردمی و دموکراتیک شدن فرار و نشیب‌هایی وجود دارد که در این راه نخبگان سیاسی تاثیرگذارند و می‌توانند نظراتشان را به مردم بدهند و از آن‌ها بخواهند که کمک کنند.

وی ادامه داد: امروز که ‌ما این‌جا نشسته‌ایم از مردم و جوانان می‌خواهیم با صندوق‌های رای قهر نکنند. شما در اعتراضات به این نتیجه رسیدید که اگر در پایین چانه‌زنی کنید، اما در بالا ژنرال نداشته باشید که برود مذاکره و لابی کند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و تمام خواسته‌ها سرکوب می‌شود. اجازه دهید این ژنرال‌ها به مجلس بروند که لابی کنند و مجلس را به جایگاه اثرگذارش برگردانند. اقلا ۳۰ درصد از قدرت حکوت وابسته به مجلس است و باید به جایگاه خود برگردد.

27215

منبع: khabaronline-1878260

ارسال نظر