عکس فرزند رهبر انقلاب در صفحه یک روزنامه اصلاح طلب

روزنامه هم میهن عکسی از فرزند رهبر انقلاب را در صفحه یک خود چاپ و یادداشتی تحت عنوان «منع رهبری و دشواری بیشتر کار خبرگان» را منتشر کرده است.

عکس فرزند رهبر انقلاب در صفحه یک روزنامه اصلاح طلب

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، آیت‌الله محمود محمدی‌عراقی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگویی که روز گذشته از او منتشر شد به ماجرایی جالب از مخالفت صریح رهبر انقلاب با یک تصمیم کمیته سه نفره مجلس خبرگان اشاره کرده است.

او در مورد ادعای برخی در مورد مطرح شدن نام یکی از فرزندان آیت الله خامنه‌ای برای رهبری آینده و اینکه آیا مجلس خبرگان درباره این موضوع بحثی داشته است، گفت: من خدمت شما عرض کنم که من اینجور شنیدم، یکبار در زمان مرحوم آیت‌الله یزدی چون ایشان عضو کمیسیون اصل ۱۰۷ و ۱۰۹ بوده که در مورد کسانی که در مورد رهبری آینده بررسی و تحقیق می‌کنند، گویا در بین آن کمیته سه نفره درباره یکی از فرزندان رهبری که شاید از نظر علمی در سطح بالایی است، بحثی می‌شود. این خبر به گوش رهبری می‌رسد و ایشان نهی می‌کنند و می‌گویند این کاری که شما می‌کنید شبهه مسأله موروثی بودن رهبری را مطرح می‌کند، بنابراین حتی اجازه بررسی هم نمی‌دهند.

این عضو خبرگان رهبری افزود: در مورد دیگر اینطور شنیدم از رهبر انقلاب کسب اجازه می‌کنند که آیا شما اجازه می‌دهید ما در مورد شخصی که منسوب به شما است بررسی را انجام دهیم که در پاسخ می‌گویند نخیر، دور این مسأله را خط بکشید. بنابراین ابدا و مطلقا چنین چیزی مطرح نبوده و ملاک مسأله شایستگی است. حضرت آقا ۴ پسر دارند و این ۴ نفر همه روحانی و طلبه هستند. آن زمان که ما در دهه ۷۰ در دانشگاه تهران بودیم، یکی از فرزندان رهبری دانشجوی دانشگاه تهران بود و بعد هم به حوزه رفتند. اما هیچ‌کدام از آنان هیچ مسئولیتی در کشور ندارند. این موضوع نشان می‌دهد که سیاست رهبری این است که افراد وابسته و نزدیک ایشان به ویژه فرزندان ایشان هیچ‌گونه سمتی را قبول نکنند.

در همین راستا روزنامه هم میهن عکسی از فرزند رهبر انقلاب را در صفحه یک خود چاپ و یادداشتی تحت عنوان «منع رهبری و دشواری بیشتر کار خبرگان» را منتشر کرده است.

عکس فرزند رهبر انقلاب در صفحه یک روزنامه اصلاح طلب

2727

منبع: khabaronline-1878505

ارسال نظر