اولین بیانیه صدای ملت بعد از اعلام نتایج قطعی انتخابات /به رأی مردم احترام می گذاریم /همچنان در مقام نقد و کنشگری سیاسی برای اصلاح امور باقی می‌مانیم

گروه انتخاباتی «صدای ملت» پس از شکست در انتخابات مجلس دوازدهم در حوزه تهران، یک بیانیه صادر کرد.

اولین بیانیه صدای ملت بعد از اعلام نتایج قطعی انتخابات /به رأی مردم احترام می گذاریم /همچنان در مقام نقد و کنشگری سیاسی برای اصلاح امور باقی می‌مانیم

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، متن بیانیه «صدای ملت» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد. فهرست «صدای ملت» به رغم تبلیغات وسیع در داخل و خارج کشور برای رأی ندادن، از آنجا که این مشی سیاسی را در شرایط داخلی و منطقه‌ای امروز کشور نمی‌پسندید و معتقد به مشارکت فعال بود، وارد صحنه شد و چون یک فهرست متفاوت از سایر فهرستها در تهران بود توانست رقابتی را ایجاد کند و طبعا بر میزان مشارکت در تهران بیفزاید. با توجه به امکانات رقیب و این که می‌دانستیم اکثر هواداران ما در انتخابات شرکت نمی‌کنند - و البته دلایلی برای خود دارند - کمتر به پیروزی در این میدان می‌اندیشیدیم و هدف اول ما بالا بردن میزان مشارکت بود که در حد توان به آن رسیدیم.

اکنون به رأی مردم حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس احترام می‌گزاریم و امیدواریم منتخبان مسیر رفع کاستی‌های اقتصادی و معیشتی، ایجاد توازن میان غرب و شرق در سیاست خارجی، رفع تحریمها و ممانعت از نقض حقوق ملت، مصرّح در فصل سوم قانون اساسی را با جدیت بپیمایند. هدف ما این بود که با وجود نارضایتی از رد صلاحیت برخی افراد صالح و توانا، از میان افراد تأیید شده، تعداد قابل توجهی افراد معتدل و عقل‌گرا رأی بیاورند و یک فراکسیون اقلیت قوی در مجلس تشکیل شود که قطعاً در کیفیت تصمیمات و مصوبات مجلس مؤثر خواهد بود. با ارزیابی منتخبان در کل کشور معلوم شد که این هدف چندان دور نیست.

«صدای ملت» که همواره بر آن بوده است که صدای نیازها و نظرات مردم باشد، به وظیفه خود مبنی بر مبارزه با قهر با صندوق و تلاش برای افزایش مشارکت عمل کرد و وارد صحنه رقابت نابرابر شد و به امید خدا رضوان الهی و رضایت مردم را خواهد داشت. بدیهی است که همچنان در مقام نقد و کنشگری سیاسی برای اصلاح امور باقی می‌مانیم. از همه شرکت‌کنندگان و فعالان عرصه این انتخابات تشکر می‌کنیم. نکته قابل توجه برای مسئولان و مقامات نظام جمهوری اسلامی این است که چرا میزان مشارکت در کل کشور و به خصوص حوزه تهران نسبت به انتخاباتهای چهل و پنج سال گذشته پایین و تعداد آراء باطله نیز قابل توجه است. باید علل این پدیده را که چندان هم نامعلوم نیست شناخت و درصدد رفع آنها بود. برای ملت بزرگ ایران آرزوی سعادت و بهروزی بیشتر داریم.

از طرف گروه انتخاباتی «صدای ملت»
علی مطهری

۲۷۲۱۵

منبع: khabaronline-1880351

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار