وزیر کشور: ۲۵ میلیون نفر در انتخابات ۱۱ اسفند شرکت کردند/ ۵ درصد رأی سفید دادند

وزیر کشور گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در امنیت کامل برگزار شد و شاهد جمعیت ۲۵ میلیون نفری پای صندوق رأی بودیم.

وزیر کشور: ۲۵ میلیون نفر در انتخابات ۱۱ اسفند شرکت کردند/ ۵ درصد رأی سفید دادند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، آنطور که ایرنا روایت کرده، احمد وحیدی عصر دوشنبه در نشست خبری درباره انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری تعداد آرای سفید در کل کشور را ۵ درصد عنوان کرد.

وی افزود: برگزاری شکوهمند انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در آستانه ماه مبارک رمضان، عیدانه الهی به مردم شریف و ‌مومن ایران اسلامی بود و موجب خوشحالی دل همه طرفداران و آزادگان جهان و کینه بدخواهان و سلطه‌جویان شد.

وزیر کشور ادامه داد: مردم ما دوباره خوش درخشیدند و پیروزی دیگری را از آن خود کردند و با توجه به بوق‌های نظام سطله که در صدد مایوس کردن مردم برای عدم شرکت در انتخابات عمل می کردند، مردم عزیز ما حضور باشکوهی در انتخابات اخیر رقم زدند.

وحیدی بیان کرد: طبیعی است دشمن از همه ابزارهای خود برای یاس‌آفرینی استفاده کرد اما موفق نشدند و مردم حضوری حماسی را رقم زدند.

وی افزود: در این انتخابات ۴ راهبرد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی را داشتیم که به حرکت‌ ما سمت و سوی خوبی داد.

انتخابات در امنیت کامل برگزار شد

وحیدی تاکید کرد: اولین موضوع امنیت انتخابات بود؛ امنیت انتخابات ما مثال زدنی بود. انتخابات در امنیت کامل برگزار شد و این در حالی بود که بدخواهان ملت تلاش کردند که امنیت انتخابات را خدشه‌دار کنند. اولین شکست دشمن در این انتخابات در حوزه امنیت بود؛ آنها به دنبال ناامنی بودند اما شکست بر آنها اعمال شد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: کافیست به امنیت در کشورهای دور و نزدیک نظر بیاندازیم تا بیشتر متوجه این موضوع شویم.

وحیدی با بیان اینکه انتخابات ما از بالاترین استاندارد سلامت برخوردار بود و تک تک آرای مردم مورد توجه و حساسیت قرار داشت، گفت: ما این حجم از سلامت را مدیون همه هستیم که مردم و دستگاه‌های اجرایی توانستند انتخاباتی با بالاترین سلامت استاندارد برگزار کنند. شمارش آرا به طور جدی و با دقت کافی انجام شد و ضوابط هم با رعایت کامل بود.

وی با اشاره به مولفه رقابت در انتخابات، تاکید کرد: ما شاهد یک رقابت خوب و گسترده بین همه سلایق بودیم. تعداد کسانی که ثبت نام کردند در این دوره بی‌سابقه بود و رقابتی تنگاتنگ و فشرده و هیجان‌انگیز را در همه نقاط شاهد بودیم. این مولفه سومی بود که رهبر انقلاب تاکید کردند. همه افراد و سلیقه‌ها در انتخابات حضور داشتند.

حضور ۲۵ میلیون پای صندوق رای

وحیدی همچنین درباره مولفه چهارم یا مشارکت مورد تاکید رهبر انقلاب اضافه کرد: حضور جمعیتی بیش از دوره قبل را شاهد بودیم. این در شرایطی بود که شرایط نامساعد جوی در برخی نقاط و طراحی‌های دشمن در نزدیکی‌های انتخابات را داشتیم. مشارکت و حضور مردم و این جمعیت ۲۵ میلیونی را در پای صندوق‌های رای شاهد بودیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: این ۴ مولفه در سطح خوبی صورت گرفت. لازم است از همه دست‌اندرکاران شامل هیات‌های نظارت و اجرایی، شورای نگهبان، رسانه‌ها، همه بخش‌های دولتی و غیردولتی، اقشار و خانواده‌های شهدا و مردم که این صحنه‌ها را ایجاد کردند، تشکر کنم. از همه رای‌اولی‌ها و همه کسانی که حضور گرم داشتند و برای تحقق این ۴ مولفه تلاش کردند، قدردانی می‌کنم.

این خبر تکمیل می شود...

۲۱۹۲۱۹

منبع: khabaronline-1880452

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار