آیت‌الله جوادی آملی: شأن مردم، زندگی ناآرام نیست/ هزاران سال با شرف زندگی کرده‌اند/ تمام مردم ایران، آقا و آقازاده هستند

آیت‌الله جوادی آملی گفت: باید از سرمایه های کشور محافظت شود، جوانان و عزیزانی که به کشورهای دیگر می روند، به کشور برگردند و در سازندگی کشور مشارکت کنند.

آیت‌الله جوادی آملی: شأن مردم، زندگی ناآرام نیست/ هزاران سال با شرف زندگی کرده‌اند/ تمام مردم ایران، آقا و آقازاده هستند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، آیت الله جوادی آملی در دیدار عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و هیئت همراه بیان کرد: ما مردم ایران، مردمی بزرگ و بزرگ زاده هستیم، ما نه یعنی حوزوی ها و دانشگاهی ها، بلکه تمام مردم ایران، آقا و آقازاده هستند چون شناسنامه دارند، تاریخ دارند، جغرافیا دارند، و کشوری که دارای تاریخ و جغرافیا باشد، بزرگ است، شما در هر کجای ایران قدم بگذارید، اثری از آثار باستان این کشور می بینید بر خلاف کشوری مانند آمریکا که دارای جغرافیا و آثار باستانی کهن نیست، مردم ایران هزاران سال با شرف زندگی کرده اند، لذا شأن این مردم بزرگ، زندگی ناآرام نیست!

آنگونه که شفقنا روایت کرده، وی گفت: ما باید از جنگل ها، درخت ها، منابع طبیعی و حتی حیوانات در جنگل نیز محافظت کنیم، درخت ها را از بین نبریم، حیوانات جنگل را نکشیم و به اینها آسیب نرسانیم، چرا که اینها همه سرمایه های کشور ما هستند و باید این سرمایه ها را حفظ کنیم.

جوادی آملی بیان کرد: ما نه تنها باید درخت داری، که باید درختکاری کنیم، پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) در اهمیت درختکاری می فرماید «إن قامَتِ السَّاعةُ و فی یَدِ أحَدِکُم فَسِیلَةٌ ، فإنِ استَطاعَ أن لا یَقومَ حتّی یَغرِسَها فَلْیَغرِسْها» یعنی اگر شاخه درختی در دست شما بود و یک ساعت دیگر قیامت می آید، پس این نهال خود را بکارید! این اهمیت کاشت درخت را در اسلام می رساند، نمی فرماید که اگر یک ساعت دیگر خواستید بمیرید، بلکه اگر حتی یک ساعت دیگر قیامت هم خواست بر پا شود، شما نسبت به کاشت نهالی که در دست دارید، اقدام نمایید.

وی اظهار کرد: باید از سرمایه های کشور محافظت شود، جوانان و عزیزانی که به کشورهای دیگر می روند، به کشور برگردند و در سازندگی کشور مشارکت کنند، و همه قدر خودشان را بدانند، نه بیراهه بروند و نه راه کسی را ببندند، تا انشاء الله این نظام الهی را به صاحب اصلی اش برسانند.

در ابتدای این دیدار، عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، گزارشی از فعالیت های سازمان منابع طبیعی خدمت معظم له ارائه داد.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1880425

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار