دستور جدید ابراهیم رئیسی درباره انتقال آب از سد کارون/ مبادا بشنوم ادارات رشوه می‌گیرند

رئیس جمهور از مسئله آب به عنوان مشکل اصلی منطقه نام برد و گفت: انتقال آب از سد کارون ۳ به ایذه ضرورت قطعی است و در این سفر وزیر نیرو این مسئله را بررسی کرده و به مردم اطلاع دهد.

دستور جدید ابراهیم رئیسی درباره انتقال آب از سد کارون/ مبادا بشنوم ادارات رشوه می‌گیرند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین ، سیدابراهیم رئیسی در جمع مردم ایذه با قدردانی از استقبال باشکوه مردم و ابراز خوشحالی و خرسندی از حضور در جمع صمیمی و باشکوه و محبت مردم ایذه اظهار داشت: بنده به عنوان طلبه خدمتگزار، ارادت ویژه‌ای به مردم و ولایت دارم و حافظ خون شهیدان، ایثارگران خواهیم بود.

آنگونه که تسنیم روایت کرده، رئیس جمهور با اشاره رشادت‌ها و ایستادگی مردم این منطقه به ویژه ایل بختیاری در دفاع مقدس افزود: مردم این منطقه ارزش های ملت را حفظ کرده‌اند، تاریخ این خطه گواه بر این است که مردم این سرزمین در مقابل زیاده‌طلبی‌ها ایستادگی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ایل بختیاری نشان داده‌اند که غیرت در این مردم موج می‌زند و علاقمند به دین، ارزش‌ها و استقلال ایران بوده‌اند، تصریح کرد: حضور مردم این منطقه در دفاع مقدس بسیار روشن است؛ مردم عزیز بختیاری در دفاع مقدس مقاومت کردند و با غیرتمندی و رشادت اجازه دست درازی به خاک ایران را ندادند.

رئیس جمهور گفت: غیرت در این مردم موج می‌زند، حضور لرها و بختیاری‌ها در دفاع مقدس، حضور بسیار روشنی بود. ۳۳۰ شهید عالیقدر این سرزمین، جانبازان و سرداران سرافراز این خطه گواه بر این است که مردم عزیز بختیاری چگونه مقاومت و ایستادگی کردند.

رئیسی با بیان اینکه دشمن قصد فتنه انگیزی در این مطقه را داشت، گفت: مردم این منطقه با هوشیاری تمام توطئه های دشمنان را نقش برآب کردند و اجازه ندادند دشمن در این منطقه توطئه ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه جوانان این مرز و بودم سرمایه های بزرگ کشور و امیدهای آینده ایران هستند، ادامه داد: مردم این سامان پشتوانه عظیم انقلاب اسلامی بوده اند و هستند.

رئیسی با بیان اینکه در دور نخست سفرهای استانی قصد داشتیم حتما به این منطقه بیایم اما وضعیت کرونایی این اجازه را نداد، گفت: خدا را شاکرم که امروز توفیقف داد تا در جمع شما حاضر شوم.

رئیس جمهور با بیان اینکه کارهای بسیاری در استان خوزستان انجام شده است، اضافه کرد: همه ایرانی‌ها به خوزستان، به عنوان استان شهدا، مدافعان کشور، جانبازان، ایثارگران و مرزبان مدیون هستند.‌

وی از مسئله آب به عنوان مشکل اصلی منطقه نام برد و ادامه داد: مسئله آب موضوع مهم منطقه است، قبل از سفر به شهرستان از مسئولین وضعیت آب را پیگیری کردم، و باید سریعا به این موضوع رسیدگی شود؛ انتقال آب از سد کارون ۳، به دشت های ایذه برای آب شرب و آب کشاورزی ضرورت قطعی است و مردم بدانند این انتقال آب تسریع خواهد شد و در این سفر وزیر نیرو این مسئله را بررسی کرده و به مردم اطلاع دهد.

رئیس جمهور با بیان اینکه کشاورزی و دامداری منطقه تقویت می‌شود، تاکید کرد: مساله کار و اشتغال در این منطقه مساله مهمی است؛ دامداری و کشاورزی در این خطه جز محورهای کار ایل بختیاری بوده و انشالله وضعیت کشاورزی و دامداری منطقه تقویت خواهد شد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح فولادی ورق با سرمایه‌گذاری شرکت های ایمیدرو، و فولاد اهواز و چند شرکت بزرگی که می‌توانند در اینجا سرمایه‌گذاری کنند باید تسریع شود، گفت: مقدمات را باید استاندار و وزیر صمت فراهم کنند تا سریعا صنعتی که می‌تواند اشتغال ایجاد کند در این منطقه انجام‌گیرد.

رئیسی با بیان اینکه موضوع ورزش و کشتی در ایذه و منطقه ایل بختیاری مهم است و اختصاص سالن مناسب و سالن چند منظوره برای بانوان اهمیت دارد و انشالله فضای مناسب برای ورزش بانوان فراهم خواهد شد، اضافه کرد: اعتبارات لازم برای فعالیت بیش از ۲۰۰ نفر از کسانی که برای فعالیت در بخش گلخانه‌ای اعلام آمادگی کردند، فراهم خواهد شد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به باستانی و تاریخی بودن ایذه اظهار داشت: باید اقتصاد گردشگری در این منطقه فعال شود و حتما دولت برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مساعدت خواهد کرد و کمک می‌کنیم تا مردم این منطقه از اقتصاد گردشگری بهره‌مند شوند.

رئیسی به راههای ارتباطی استان اشاره کرد و گفت: مسئله راههای ارتباطی برایمان مهم است و حتما در این سفر توجه ویژه به آن خواهیم داشت.

وی خطاب به جوانان از "ازدواج، اشتغال و مسکن" به عنوان ۳ اولیت مهم دولت نام برد و گفت: برای وام ازدواج، اشتغال جوانان و مسکن جوانان حتما دستور کار استاندار و مسئولان استان قرار گیرد و حتما توجه ویژه به آن شود.

رئیس جمهور خطاب به مردم منطقه ایذه خاطرنشان کرد: سرمایه این منطقه سرمایه فرهنگی ایل بختیاری است؛ آداب و رسوم ارزشمند شما که باعتقادات دینی و فرهنگی گره خورده است باید تلاش شود تا این فرهنگ حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه حضورم در منطقه شعاری نخواهد بود، اضافه کرد: اگر مردم مطالبه ای دارند حتما باید در دستور کار قرار گیرد و به آنچه را مردم بخواهند دولت اجرایی خواهد کرد و به مدیران دولتی هم می‌گویم ادارات باید نماد کارآمدی باشند و گره گشای کار مردم باشند و وقتی کسی در ادارات حضور پیدا کرد احساس گره گشایی داشته باشند؛ مبادا بشنوم ادارات رشوه می‌گیرند یا فساد نفوذ کرده است.

۲۱۹۲۱۸

منبع: khabaronline-1881864

ارسال نظر