بالگردهای سپاه پاسداران وارد عمل شدند

نیروی زمینی سپاه پاسداران از ابتدای وقوع سیل در سیستان و بلوچستان مشغول امدادرسانی به آسیب‌دیدگان از سیل است. بالگردهای هوانیروز سپاه نیز در این امدادرسانی فعال است.

بالگردهای سپاه پاسداران وارد عمل شدند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از وقوع سیل در سه منطقه شامل ایرانشهر، خاش، دشتیاری (از توابع چابهار)، بخش های تلنگ و پلان و پیرسهراب و محاصره ده ها روستای محصور در سیل مشغول امدادرسانی به سیل‌زدگان هستند.

به روایت فارس، دو فروند بالگرد هوانیروز سپاه پاسداران نیز، تحت فرماندهی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران وارد کمک‌رسانی به مردم سیل زده در سیستان و بلوچستان حضور یافته و فرآیند انتقال اقلام اساسی را آغاز کردند.

این بالگردها با انتقال اقلام اساسی به مناطق سیل‌زده، بخشی از عملیات مردم‌یاری به مردم سیستان و بلوچستان را انجام می‌دهند.

اولین گام نیروی زمینی سپاه در امداد به سیل‌زدگان

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اولین گام، پشتیبانی و همچنین تهیه و ترابری اقلام و ملزومات و نیازمندی های فوری سیل زدگان بود که با بهره گیری از کمک ها و ظرفیت و ذخایر غذایی و تدارکاتی قرارگاه در اولین گام محموله ای معادل ۱۵میلیارد ریال از این اقلام با استفاده از ظرفیت خودرویی سبک و سنگین قرارگاه به مناطق سیل زده ارسال شد و با توجه به شرایط دشوار در برخی از این مناطق، دو فروند بالگرد نیروی زمینی سپاه به خدمت رسانی و مردم یاری و کار امداد و نجات و رساندن اقلام ضروری مورد نیاز سیل زدگان اختصاص پیدا کرد.

توزیع اقلام اساسی و کمک به افراد محصور در سیل

بیش از ۶۰۰ کیسه آرد، ۲۰۰ تخته پتو، ۲۰۰ تخته روفرشی، ۳۰۰ کیسه خواب، ۳۰۰ بسته معیشتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، عدس، رب گوجه،کنسرو، ۸۰ سری ظروف آشپزخانه، ۴۰ کپسول گاز، ۲۰۰ گالن آب، ۲۰۰ لیتر مواد شوینده و بهداشتی و... توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در اختیار سیل زدگانی قرار گرفت که در این حادثه دچار خسارت و آسیب شده بودند.

طی عملیات امداد و نجات قرارگاه قدس سپاه در شرایط اولیه بحرانی منطقه سیل زده، تعداد زیادی از هموطنان به مناطق امن انتقال داده شده و ده ها رأس از احشام و گوسفندان اهالی این مناطق نیز نجات داده شد.

ورود نیروی زمینی سپاه به بازسازی آسیب‌های سیل در سیستان و بلوچستان

سردار احمد شفایی جانشین فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی اعلام کرد: ۹ گروه مهندسی نیروی زمینی سپاه در کنار سایر بخش های دولتی و مردمی با بهره گیری از ماشین آلات و امکانات و تجهیزات فنی و مهندسی خود در مرحله بازسازی و ترمیم آسیب ها و خسارت‌های ناشی از سیلاب در منطقه سیل زده از جمله چابهار و دشتیاری شرکت دارند.

باران سیل‌آسایی که از یکشنبه ۶ اسفند تا پنجشنبه دهم اسفندماه هفته گذشته جنوب سیستان و بلوچستان را فرا گرفته بود به بخش‌های مختلف زیرساختی و کشاورزی این استان خسارت‌های زیادی وارد کرد، همه نیروهای خدمات رسانی و امداد رسانی بسیج شدند تا جلوی خسارت‌های احتمالی به جنوب استان را بگیرند اما با توجه به شدت بارش‌ها، سیلاب به وقوع پیوست و با وجود تلاش‌های فراوان جنوب استان متحمل خسارت‌های زیادی در بخش‌های مختلف شد.
پس از وقوع سیل، نهادهای کشوری و لشکری به صورت همزمان در حال امدادرسانی به مردم سیل‌زده در سیستان و بلوچستان هستند.

۲۱۹۲۱۹

منبع: khabaronline-1881976

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار