خاطره آیت الله هاشمی از سفره هفت سین، عکس دسته جمعی با خانواده و عیدی دادن در روز اول سال

آیت الله هاشمی رفسنجانی روز سی‌ام اسفند سال ۷۹ روز نوشتی از سال تحویل، شعار سال و سخنرانی رهبری دارد.

خاطره آیت الله هاشمی از سفره هفت سین، عکس دسته جمعی با خانواده و عیدی دادن در روز اول سال

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را در تاریخ ۳۰ اسفند سال ۷۹ می‌خوانید.

در خانه بودم. بعدازظهر، برای برداشتن مطالب خواندنی در مدت سفر به کیش، به دفترم رفتم. به خاطر تعطیلی، خیابان خلوت بود و تقریباً نصف وقت معمولی، رفت و آمد طول کشید. بخشی از کتاب «اصول روانکاوی فروید» را مطالعه کردم. هنگام سال تحویل، با بچه‌ها سر سفره هفت‌سین نشستیم و دعا خواندیم. در حیاط منزل، عکس دسته جمعی گرفتیم و عیدی دادم. شب هم بستگان برای دیدنی عید آمدند.

به پیام نوروزی رهبری و رئیس‌جمهور گوش دادم. رهبری، سال آینده را هم در ادامه امسال، سال علی(ع) نامیدند و شعار اقتدار ملی و ایجاد اشتغال را برای سال نو مهم دانستند. در گذشته، زیاد توجهی به مسائل اقتصادی نمی‌کردند، ولی با احساس عدم تحرک اقتصادی بعد از دوره سازندگی، توجه‌شان جلب شده است و واقعاً هم باید در اولویت باشد. مسئولیت‌های سیاسی و فرهنگی، مدیران کشور را از توجه جدی به اقتصاد و عمران و معیشت مردم، غافل کرده است و با اینکه بیش از ۱۰ میلیارد دلار، اضافه درآمد نفت داریم، قدرت رونقدادن به اقتصاد کشور دیده نمی‌شود.

در لبنان، جمعی از دانشجویان، در حمایت از باقیماندن ارتش سوریه در لبنان، تظاهرات کرده‌اند؛ در مقابل دانشجویان مسیحی که چند روز پیش، با خواست میشل عون،[رهبر جنبش میهنی آزاد]، در مخالفت با ادامه حضور ارتش سوریه در لبنان، تظاهرات کرده بودند. در مجلس لبنان هم امروز، مخالف و موافق این موضوع صحبت کردند.

اخوی محمود، تلفنی اطلاع داد که آقای [سید محمدرضا] اصفهانی - ابوال‌زوجه‌اش [پدر همسرش] - در حال احتضار است. برای تهیه قبری در شاه عبدالعظیم استمداد کرد. یاسر گفت، جمعی از خانواده‌های زندانیان مطبوعات و ملی‌گراها، در کنار زندان اوین، سفره هفت‌سین گذاشته‌اند؛ به انتظار اجتماع مردم.

به لطف خداوند، توفیق نوشتن کامل خاطرات سال ۱۳۷۹ به دست آمد و از فردا در تقویم سال ۱۳۸۰ می‌نویسم.

۲۷۲۱۵

منبع: khabaronline-1886045

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار