علی مطهری: اگر سال ۱۴۰۱ وزیر کشور را استیضاح می‌کردند، این مقدار از مردم به خیابان نمی‌آمدند

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در جریان حوادث سال ۱۴۰۱ مجلس از همان ابتدا وارد می‌شد، وزیر کشور را می‌خواست، سوال می‌کرد و حتی به این دلیل که این اتفاقی است که در زیرمجموعه شما افتاده و شما باید جوابگو باشید، وزیر کشور را استیضاح می‌کرد این مقدار از مردم وارد خیابان‌ها نمی‌شدند.

علی مطهری: اگر سال ۱۴۰۱ وزیر کشور را استیضاح می‌کردند، این مقدار از مردم به خیابان نمی‌آمدند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، علی مطهری، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در قسمتی از گفتگویی که پیش از انتخابات مجلس دوازدهم با خبرگزاری خبرآنلاین داشته، به نقش وزیر کشور در اعتراضات سال ۱۴۰۱ اشاره می‌کند.

او گفت: مجلس یازدهم اولاً یک مجلس تقریباً تک صدایی است، نماینده همه اقشار جامعه نیست که حرف اقشار مختلف در آن مطرح شود. البته چند نماینده مستقل و آزاده در همین دوره داشتیم که در جاهای خوبی وارد شدند اما در مجموع اینها صدای مردم نبودند و الان هم نیستند.

مطهری تاکید کرد: برای نمونه اگر در جریان حوادث سال ۱۴۰۱ مجلس از همان ابتدا وارد می‌شد، وزیر کشور را می‌خواست، سوال می‌کرد و حتی به این دلیل که این اتفاقی است که در زیرمجموعه شما افتاده و شما باید جوابگو باشید، وزیر کشور را استیضاح می‌کرد این مقدار از مردم وارد خیابان‌ها نمی‌شدند، چرا که احساس می‌کردند حرفشان گفته می‌شود و این حرف از درون نظام مطرح می‌شود، بالاخره یک نهادی در داخل نظام اعتراض و انتقاد دارد. اما وقتی همه از هم تعریف کردند و گفتند کار خوبی شده، این مسئله باعث شد که مردم راه دیگری پیدا نکنند و قضایا به آن شکل رقم خورد. هر چند در ابتدا یک اعتراض طبیعی بود و اشکالی هم نداشت اما بعدا منحرف شد و دیگر به اغتشاش کشیده شد.

۲۷۲۱۱

منبع: khabaronline-1886769

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار