زاهد: شناسنامه دولت رئیسی، احمدی‌نژادی‌ها هستند / قدرت مدیریتی احمدی‌نژاد از رئیسی بالاتر است

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: در حادثه ای هم که در قم رخ داد و یک طلبه و یک بانو درگیر شدند شاهد نوع دیگری از ادامه خشم بودیم و باید هرچه سریعتر جلوی این خشم گرفته شود. دولت رئیسی کمترین لیاقت را دارد و نمی‌تواند مانع از این خشم شود.

زاهد: شناسنامه دولت رئیسی، احمدی‌نژادی‌ها هستند /  قدرت مدیریتی احمدی‌نژاد از رئیسی بالاتر است

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، فیاض زاهد، چهره سیاسی اصلاح‌ طلب در رابطه با عملکرد دولت سیزدهم در سالی که گذشت، گفت: دولت رئیسی یک دولت پوشالی است او براساس شایستگی‌ها و اراده ملت به قدرت نرسیده بلکه براساس اراده قدرت‌های پنهان در ایران بر مسند ریاست جمهوری نشست حتی منظور از قدرت‌های پنهان نهادهای نزدیک به بیت رهبری هم نیست. درحال حاضر قدرت در ایران به شکل مافیایی وجود دارد.

به گزارش منیبان، او افزود: از آنجایی که دولت براساس خواست اکثریت ملت سر کار نیامده نمی‌توان از آنها توقعی داشت. در واقع در یک جامعه سالم با رقابت‌ها و انتخابات سلامت، هیچگاه فردی مثل ابراهیم رئیسی نمی‌تواند رئیس جمهور شود البته تاثیر اراده قدرت‌های پنهان فقط مختص به ایران نیست و در ایالات متحده هم شاهد بودیم دوره‌ای دونالد ترامپ بر سر کار بود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه ایران می‌توانست شاهد دولت عقلانی‌تری باشد، گفت: حتی اگر یک فرد روحانی هم در انتخابات ریاست جمهوری پیروز می‌شد کارنامه‌ای به مراتب قابل اتکاتر از رئیسی داشت و شاید امروز وضع کشور بهتر بود.

او ادامه داد: دولت در حوزه بین‌الملل موفقیت های دولت قبل را هم از بین برد، اخیرا خبری منتشر شد که احتمال دارد پروازهای ایران ایر به مقصد کشورهای اروپایی کنسل شود که به شدت پیام خطرناکی دارد.

زاهد تصریح کرد: شناسنامه دولت رئیسی احمدی‌نژادی‌ها هستند و ایران با دولت سوم احمدی‌نژاد مواجه شده است اما از نظر قدرت مدیریتی کارنامه احمدی نژاد از رئیسی بالاتر است با اینکه دولت احمدی نژاد یک فاجعه ملی بود.

او افزود: لایه‌های فقر در ایران هر روز عمیق تر می‌شود. در حوزه فرهنگ هم درحالی سخن از بازگشت معین به ایران به میان آورده شده که در داخل کشور ارتباط قاطبه هنرمندان با بخش عاقله حکومت قطع شده است.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: جشنواره فجر امسال کارنامه بارز دولت در زمینه فرهنگی است و این جشنواره ملی تبدیل به یک برنامه سنتی در داخل یک مسجد شده است.

او خاطرنشان کرد: پیش از رخ دادن حادثه‌های مربوط به مهسا امینی و در زمانی که موضوع سپیده رشنو پیش آمده بود از حاکمیت خواستم با دختران مردم عقلانی تر برخورد کند اما نتیجه آن پس از گذشت چندماه مرگ مهسا امینی بود که واکنش ها به این اتفاق وحشتناک بود.

زاهد در پایان گفت: در حادثه ای هم که در قم رخ داد و یک طلبه و یک بانو درگیر شدند شاهد نوع دیگری از ادامه خشم بودیم و باید هرچه سریعتر جلوی این خشم گرفته شود. دولت رئیسی کمترین لیاقت را دارد و نمی‌تواند مانع از این خشم شود.

۲۱۱

منبع: khabaronline-1887882

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار