پزشکیان: مردم با بخور و نمیر زندگی می‌کنند / درآمد و هزینه‌ها، همخوان نیستند مردم روز به روز فقیرتر می‌شوند

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم با بخور و نمیر زندگی می کنند و ما این مسایل را نمی بینیم و به شعارهایی هم که در خصوص عدالت سر دادیم عمل نکردیم. قرار بود تورم ابتدا نصف و بعد هم تک رقمی شود اما نه تنها نصف نشد بلکه به طور وحشتناکی چندصد برابر شد.

پزشکیان: مردم با بخور و نمیر زندگی می‌کنند / درآمد و هزینه‌ها، همخوان نیستند مردم روز به روز فقیرتر می‌شوند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، مسعود پزشکیان در رابطه با وضعیت اقتصادی جامعه، اظهار داشت: عوام مختلفی در شکل گیری وضعیت فعلی نقش دارد و فقط به سیاست‌ها باز نمی گردد؛ روندی که ما از نظر قانونگذاری و قضاوت در کشور اجرا می‌کنیم، مشکلاتی دارند و ما همواره سعی می کنیم بگوییم همه چیز خوب است و سعی نمی کنیم مشکلاتی که داریم را برطرف کنیم. در نتیجه مردم هر چه فریاد می زنند که در این حوزه‌ها مشکل داریم، ما می‌گوییم که نه در این بخش به دستاوردهایی رسیدیم.

به گزارش شفقنا، وی ادامه داد: مردم با بخور و نمیر زندگی می کنند و ما این مسایل را نمی بینیم و به شعارهایی هم که در خصوص عدالت سر دادیم عمل نکردیم. قرار بود تورم ابتدا نصف و بعد هم تک رقمی شود اما نه تنها نصف نشد بلکه به طور وحشتناکی چندصد برابر شد. قرار بود یک میلیون مسکن بسازند که نه تنها در چهار سال بلکه اگر ۸ سال هم روی کار باشند نمی توانند به وعده خود عمل کنند.

آقای پزشکیان بیان داشت: قرار بود اشتغال ۱ میلیون نفری ایجاد کنند که به آن هم عمل نکردند. ما در تئوری حرف ها و وعده های زیادی سر می دهیم اما در میدان عمل به این سادگی قابل اجرا نیست. دلیل اصلی ناتوانی دولت هم این است که از افراد کارشناس و مشارکت همگانی بر اساس لیاقت و شایستگی ها استفاده نمی کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استفاده از نخبگان در حل مسایل کشور، گفت: در مملکت ما افراد نخبه و کاردان زیادی وجود دارد اما اگر لازم باشد باید از خارج کشور هم کارشناس بگیریم. ما برای فوتبال و ورزش مربی خارجی می‌آوریم درحالی که مملکت ما پر از مربی است ولی از خارج می‌آورند که بهتر عمل کند اما در مسایل اجتماعی نه تنها از خارج کارشناسی نمی آوریم بلکه کارشناسان داخلی خودمان را که حرفی برای گفتن دارند را حذف می‌کنیم.

آقای پزشکیان در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات مردم و اقشار ضعیف جامعه، تعیین میزان حقوق و دستمزد آنها است که طبق قانون، میزان حقوق ها باید بر اساس تورم محاسبه شود اما مجلس، دولت و شورای عالی کار هیچ کدام به آن عمل نمی کنند؛ چراکه میزان درآمد و هزینه ها با هم همخوانی ندارد در نتیجه مردم روز به روز فقیرتر می شوند.

211

منبع: khabaronline-1887905

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار