دولت باید از تصدی‌گری خارج شود / روایت عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از شروط تحقق شعار سال

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  سرمایه گذاران زیادی برای سرمایه گذاری در کشور علاقه دارند منتها بروکراسی مانع می شود که باید در جهت کاهش و رفع آن تلاش کرد، گفت: برای جهش تولید باید بسترهای سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم شود و آن هم منوط به ایجاد زمینه‌های آن است.

دولت باید از تصدی‌گری خارج شود /  روایت عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از شروط تحقق شعار سال

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، الهام آزاد نماینده نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۳ به نام جهش تولید با مشارکت مردم، گفت: با عنایت به تاکید مجدد مقام معظم رهبری در سال جدید به مسئله اقتصاد و معیشت و مسئله تولید و مشارکت مردم در این امر مهم، به نظر می رسد باید سیاستگذاری مجلس جدید و قانون گذاری در جهت تسهیل امر تولید و مردمی سازی این مهم باشد.

وی با بیان اینکه مجلس به عنوان بازوی قانون گذاری و نظارت کشور باید از همین امروز برنامه ریزی در جهت تحقق این شعار را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار دهد،افزود: همه مسئولین باید تلاش کنند که این موضوع فقط به‌ عنوان یک شعار نماند و باید این شعار با شعور حِکمی تحقق عملی و اجرایی پیدا کند.

نماینده نائین در مجلس ادامه داد: موضوع مهمی که رهبر معظم انقلاب همراه با شروع سال جدید مطرح کردند به نظرم یکی از شعارهای مهم بعد از انقلاب اسلامی است که به نوعی مدل حکمرانی را تعیین کرده و تمامی بوروکراسی‌ها را کنار گذاشته و مردم محور قرار گرفته‌اند؛ اگر این شعار محقق شود شاهد پایان بنگاه‌داری دولتی خواهیم بود و البته باید دقت شود که مردمی سازی تولید به رانت خواری برای یک عده خاص تبدیل نشود.

آزاد بیان کرد: ضمن اینکه مشارکت مردم در بحث اقتصاد زمانی رخ می دهد که دولت از تصدی‌گری خارج شده و به تنظیم‌گری و سیاست‌گذاری بپردازد نه اینکه شاهد بنگاه‌داری دولت باشیم.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد: باید برای تحقق شعار سال در راستای اجرای دقیق قوانینی همچون سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و تسهیل صدور مجوزها اقدامات لازم صورت گیرد و همچنین فضا برای فعالیت بخش غیردولتی فراهم شده و موانع کسب‌وکار برداشته شود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران زیادی برای سرمایه گذاری در کشور علاقه دارند منتها بروکراسی مانع می شود که باید در جهت کاهش و رفع آن تلاش کرد، گفت: برای جهش تولید باید بسترهای سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم شود و آن هم منوط به ایجاد زمینه‌های آن است.

آزاد تصریح کرد: یکی از حوزه‌ها که میتواند به شعار سال و قانون جهش تولید مسکن کمک کند مردمی سازی تولید مسکن است که باید ضوابط و شرایط برای تحقق آن را مدیران اجرایی تسهیل کنند و بهره گیری از ظرفیت تعاونی‌ها نیز میتوانند در مردمی سازی نقش موثر داشته باشد.

۲۱۱

منبع: khabaronline-1887891

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار