توصیف ویژه سیدمحمد خاتمی از زهرا شجاعی /عارف و ابطحی پیام دادند

محمدرضا عارف و محمدعلی ابطحی درگذشت زهرا شجاعی را تسلیت گفتند.

توصیف ویژه سیدمحمد خاتمی از زهرا شجاعی /عارف و ابطحی پیام دادند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، در پی درگذشت زهرا شجاعی، رئیس بنیاد امید ایرانیان در پیامی این ضایعه را تسلیت گفت .

بنابر گزارش جماران، متن پیام محمدرضا عارف به شرح زیر است:

انالله و اناالیه راجعون

بانوی فرهیخته و باتقوا سرکار خانم دکتر زهرا شجاعی بعد از مدتها مبارزه با بیماری دیده از جهان فرو بست و به دیدار معبود شتافت.

درگذشت ایشان باعث تاسف و تالم شدید اینجانب شد.

خانم شجاعی به واقع هم شجاع زیست و هم زیست مومنانه داشت ‌.هم اخلاق مدار بود و هم پایبند به گفتمان اصلاحات.

در دورانی که با آن بانوی اندیشمند افتخار همکاری در دولت اصلاحات داشتم پیگیری مجدانه ایشان برای احقاق حقوق زنان بسیار چشم گیر بود و با همین رویکرد مبادرت به تاسیس مجمع زنان اصلاح طلب با دیگر بانوان دغدغه مند کردند.

مطمئنا خلأ وجودی ایشان برای همه بویژه جامعه زنان ایران خسران در پی دارد.

ضمن تسلیت درگذشت سرکار خانم دکتر زهرا شجاعی به خانواده محترم شجاعی بویژه همسر وفادار ایشان ، اعضای محترم مجمع زنان اصلاح طلب و همه بستگان معزز برای آن بانوی والامنش از درگاه خداوند متعال آمرزش و حشر با اولیاالله و برای بازماندگان گرامی شکیبایی و پاداش نیکو مسالت دارم .

تعبیر جالب خاتمی درباره زهرا شجاعی

همچنین بنابر آنچه جماران نوشته، محمدعلی ابطحی، رییس دفتر رییس جمهور در دولت اصلاحات در پیامی به مناسبت درگذشت زهرا شجاعی نوشت:

او از اولین کسانی بود که از بیست سال پیش آهسته وپیوسته و به صورت عمیق و زیربنایی فقط به زنان و ایفای حقوقشان می اندیشید.

طرح های بزرگی ارایه کرد. برای الحاق ایران به کنوانسیون زنان در بیست سال پیش در دولت اقای خاتمی و مجلس ششم لایحه تهیه کرد. جواب همه اشکالات را می داد.اما در نهایت شورای نگهبان آن را رد کرد.

از عمق وجود روشن اندیش بود. محور طبیعی و مقبول زنان نامدار اصلاح طلب بود.

روزی آقای خاتمی در ماه های اول ریاست جمهوری صدایم زد و گفت این متن حکم خانم زهرا شجاعی. مشاور رییس جمهور در امور زنان. آماده اش کنید. آن روز هم اولین جمله رییس جمهور خاتمی این بود که می تواند با همه نحله های فکری زنان کار کند و بدون حاشیه به زنان و حقوقشان فکر کند.

روحش شاد. به همسر دانشمندش جناب آقای توانا و به دو دخترش و به خانواده بزرگ زنان اصلاح جو تسلیت میگویم.

۲۷۲۱۵

منبع: khabaronline-1888525

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار