درخواست مهم عضو مجلس خبرگان رهبری از مراجع تقلید

آیت الله اعرافی گفت: همه کسانی که صلاحیت صدور فتوا دارند با صدور اعلامیه صریح، هر گونه رابطه با رژیم صهیونیستی را در هم شکسته و خرید کالاهای آنها را ممنوع کنند.

درخواست مهم عضو مجلس خبرگان رهبری از مراجع تقلید

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، آیت الله علیرضا اعرافی روز گذشته در اواخر خطبه دوم خود در نماز جمعه شهر قم که در مصلای قدس برگزار شد به زبان عربی گفت: جنایات اسرائیل در غزه که در معرض دید جهانیان و با سکوت بین المللی همراه است، جز با حمایت آمریکا و غرب محقق نخواهد شد.

آنگونه که ایلنا روایت کرده، وی افزود: همه کسانی که صلاحیت صدور فتوا دارند با صدور اعلامیه صریح، هر گونه رابطه با رژیم صهیونیستی را در هم شکسته و خرید کالاهای آنها را ممنوع کنند.

او اظهار داشت: از مسلمانان خواستارم در حد توان خود با بذل بخشی از اموالشان از مردم غزه حمایت کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ادامه با توجه به نزدیکی روز قدس با تأکید بر اینکه همه دولت‌ها باید زمینه لازم را برای برگزاری راهپیمایی‌ در آن روز فراهم کنند، خاطرنشان کرد: از همه مردم مسلمان می‌خواهم که در این مراسم شرکت کنند.

ترجمه بخش عربی خطبه وی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سخنان خود را با درود به روح شهدا به ویژه ارواح شهدایی که در حمایت از قبله اول و در دفاع از مردم فلسطین، جان خود را فدا کردند؛ از شهدای فلسطین گرفته تا لبنان، عراق، ایران و یمن آغاز می‌کنم.

ضمن تسلیت به خانواده شهدای بی‌گناه، کودکان و زنانی که در اثر بمباران رژیم صهیونیستی به ناحق و مظلومانه جان باختند، از خداوند متعال برای مجروحان، شفای عاجل مسئلت می‌نمایم و به همه مردم غزه که در این مصیبت بزرگ، صبری حماسی و مایه الهام مردم دیگر داشته‌اند درود می‌فرستم‌. همچنین مجاهدان شجاعی که شگفت‌انگیزترین صحنه‌های دلاوری را در برابر ارتش مهاجم به نگارش درآوردند می‌ستایم و از محور مقاومت، مجاهدان و مبارزان آن از غزه گرفته تا یمن، لبنان و عراق تشکر و قدردانی نموده و همبستگی خود را با آنها ابراز می‌کنم.

برادران و خواهران! با نگاهی به حوادثی که در غرب آسیا رخ می‌دهد، این حقیقت تلخ را به راحتی درک می‌کنیم که همه حوادث و جنایاتی که در منطقه ما رخ می‌دهد به خاطر حفظ حراست از رژیم غاصب است و این مسئله آشکار شده است که خطر صهیونیست‌ها نه تنها بر ضد فلسطین، بلکه بر ضد همه کشورهای اسلامی است و حقیقت این است که اگر کشورهای اسلامی و عربی از رویارویی با این نهاد غاصب کنار بروند، این نهاد آنها را وا نخواهد گذاشت.

استکبار غربی، در رأس آن ایالات متحده آمریکا از رژیم جنایتکاری حمایت مطلق می‌کند که سال‌های متوالی به کشتار و نابودی مردم فلسطین عادت کرده، و سرزمین فلسطین، سرزمین اسلام را اشغال نموده و حقوق این مردم مظلوم را زیر پا می‌گذارد و کشتار دسته جمعی بر ضد زنان، کودکان، سالمندان و جوانان بی‌گناه انجام می‌دهد و از این طریق شاهد نقض گسترده قوانین بشردوستانه هستیم و در نتیجه این رژیم غاصب به نماد تروریسم بین المللی در سراسر جهان تبدیل شده است.

عملیات طوفان الاقصی در حالی که نشان دهنده ضعف ظالمان بود، به تحکیم پیوندهای وحدت امت اسلامی به ویژه محور مقاومت و آزادگان در جهان انجامید و راه را برای ادامه عادی سازی روابط با این رژیم مسدود کرد و مسیر را برای همکاری بین ملت‌های اسلامی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین هموار نمود و شکی نیست که این راه تا تحقق وعده الهی به پیروزی‌های بیشتری خواهد رسید و خداوند همانگونه که فرموده از میثاق خود تخلف نمی‌کند و پیروزی فقط از جانب خداست که توانا و حکیم است.

برادران و خواهران من! مهم‌ترین درس‌هایی که از جنایات ضد بشری در صحنه فلسطین می‌گیریم این است که باطن صهیونیسم و استکبار غربی را آشکار کرده است، این کشتارها، وحشیگری‌ها و بی‌رحمی‌ها آینه‌ای است که نیات درونی و نقشه‌های ضد بشری و ضد اسلامی آنها را آشکار کرده است. مایه تأسف است که امروز می‌بینیم این جنایت در مقابل چشم عرب‌ها و مسلمانان با حمایت غرب انجام می‌شود و آنچه مایه تأسف بیشتر است این است که ما شاهد عدم اقدامات کافی دولت‌های عربی و اسلامی هستیم و زشت‌تر و ناپسندتر از همه این است که شاهد تداوم روابط کشورهای اسلامی و عربی با دشمن صهیونیستی هستیم و این باعث حسرت و مصیبت است.

در ادامه بر نکات زیر تاکید می‌کنیم:

نخست از همه نهادهای اسلامی، علما و مراجع عظام می‌خواهیم فتواهایی صریح در حرمت ارتباط با آنها صادر کنند؛ فتواهایی که روابط با رژیم غاصب صهیونیستی را درهم شکسته و کالاها و لوازم اسرائیلی را تحریم کنند.

ثانیاً از همه کشورها و دولت‌های اسلامی و عربی می‌خواهیم که روابط سیاسی، اقتصادی و امنیتی خود را با رژیم غاصب قطع نموده، همچنین از همه کشورها می‌خواهیم که روابط خود را با این نهاد قطع کنند و سفارتخانه‌های اسرائیل را ببندند.

ثالثاً از همه کشورهای منطقه می‌خواهیم که خود را از ننگ عادی سازی روابط با اسرائیل رها کرده و به آغوش ملت مقاوم اسلامی باز گردند.

رابعاً از همه ملت و برادران خود در جهان اسلام و عرب می‌خواهیم که برای آزادی مسجد الاقصی که گامی مهم در راه دستیابی به تمدن اسلامی است، از مقاومت و ملت فلسطین حمایت مالی و اقتصادی کنند.

پنجم و در خاتمه، بار دیگر خواستار اعلام رسمی روز قدس به عنوان روز جهانی اسلامی در جهان هستیم و از مردم مسلمان و آزاده جهان می‌خواهیم جمعه آینده که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است در راهپیمایی‌های روز جهانی قدس شرکت کنند، همچنین از همه دولت‌ها می‌خواهیم که زمینه لازم را برای برپایی این راهپیمایی بزرگ فراهم کنند.

از خداوند می‌خواهیم که اسلام و اهل آن را حمایت کرده و کفر و اهل آن را شکست دهد.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

27218

منبع: khabaronline-1889502

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار