پیام ایران به آمریکا بعد از حمله اسرائیل به کنسولگری در سوریه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی‌ها به هیچ عنوان نمی‌توانند از این پرونده کنار بکشند. در موضع‌گیری اخیر آمریکایی‌ها در حمله اسراییل به کنسولگری ایران، دیدید که موضع‌گیری بدی داشتند.

پیام ایران به آمریکا بعد از حمله اسرائیل به کنسولگری در سوریه

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، دوشنبه ساعت ۵ عصر، جنگنده‌های اسرائیل ساختمان کنسولی سفارت ایران در محله «المزه» در دمشق پایتخت سوریه را هدف قرار دادند اقدامی که به نگرانی‌ها از گسترش جنگ غزه به نقاط دیگر خاورمیانه و حتی شکل‌گیری جنگی تمام‌عیار در منطقه دامن زده است.

بنا بر گزارش انتخاب، فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، درباره اهداف اسراییل از تداوم حملات تروریستی به مواضع و نیروهای ایرانی به «انتخاب» گفت: استراتژی که آمریکایی‌ها و اسراییلی‌ها دنبال می‌کنند، کشاندن دامنه مقاومت به تمام کشورهای منطقه و جنگ افروزی است که ایران و روسیه نیز درگیر آن شوند. این استراتژی پس از حوادث غزه از سوی اسراییل دنبال شد. ایران با این استراتژی خطرناک مواجه شده و بر همین اساس میدان عمل را با درایت مدیریت می‌کند. هرچند این رفتار به معنای این نیست که پاسخی به چنین اقداماتی داده نشود. از طرفی منطقه آبستن حوادث خطرناک است، باید مراقبت کرد که این اتفاقات به گونه‌ای نباشد که ابتکار عمل دست اسراییلی‌ها بیفتد. این مسائل در ذهن مقامات کشور وجود دارد.او افزود: اسراییلی‌ها در عملیاتی که حماس انجام داد و شکست نظامی و سیاسی سنگینی که خوردند، به هر دری متوسل می‌شوند تا ذهن دنیا را از آن شکست دور کنند. در شش ماه گذشته از هر نوع جنایتی هم دریغ نکردند که اواخر بیمارستان شفا بود.

وی درباره راهکار ایران در مواجهه با ایران رفتار اسراییل اظهار داشت: اینگونه عملیات‌ها قطعاً در همان راستا و کشاندن پای ایران به یک جنگ فرسایشی و تمام عیار است. باید در این مسأله با درایت پیگیری صورت بگیرد. تعجب من از سکوت مجامع بین‌المللی است که این سکوت بسیار خطرناک است. پیشنهاد ما این است که ایران و سوریه از مراجع حقوقی این مسأله را پیگیری کنند. زیرپا گذاشتن قواعد بین‌المللی نتایج بدی برای جهان دارد. ایران به این اقدام اسراییل پاسخ می‌دهد اما عدم پاسخ جامعه جهانی باعث جسورتر شدن اسراییل در بروز این اتفاقات خواهد شد و دامن دیگر کشورهای را خواهد گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در رابطه با پیام آمریکایی‌ها به ایران در رابطه با عدم اطلاع از این حمله اشاره کرد: آمریکایی‌ها به هیچ عنوان نمی‌توانند از این پرونده کنار بکشند. در موضع‌گیری اخیر آمریکایی‌ها در حمله اسراییل به کنسولگری ایران، دیدید که موضع‌گیری بدی داشتند. اسراییل با چراغ سبز آمریکا این کار را انجام داده است و نمی‌تواند خود را از این پرونده جدا کند. قراردادهای سنگین نظامی به اسراییل توسط آمریکا این معنا را می‌دهد که آمریکا در جنگ افروزی با اسراییل همراه است.

مالکی گفت: به جای آمریکا، ایران پیام مستقیمی به آمریکا داده است. ایران با توجه به درکی که از حضور آمریکا در این اتفاق دارد، پیام جدی به آمریکایی‌ها توسط سفارت سوئیس داده است.

2727

منبع: khabaronline-1890671

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار