منتجب‌نیا: جنایت اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران با حمایت آمریکا بود/ این جنایت نباید بدون جواب بماند

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: کنسولگری و مراکز دیپلماتیک از لحاظ عرف دیپلماتیک جزئی از خاک کشورها محسوب می‌شوند و الان اسرائیل جنایتی علیه کشورمان مرتکب شده که نباید بدون جواب بماند

منتجب‌نیا: جنایت اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران با حمایت آمریکا بود/ این جنایت نباید بدون جواب بماند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، رسول منتجب‌نیا دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی، با اشاره به حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان در دمشق و شهادت ۲ نفر از مستشاران ایرانی و ۵ همراه آنها در این حمله، اظهار کرد: هدف اسرائیل کشاندن درگیری و جنگ خارج از منطقه فلسطین و اسرائیل و درگیر کردن ایران است. آنها از ابتدای جنگ با غزه تلاش داشتند که ایران را وارد جنگ کنند و دامنه جنگ را گسترش دهند تا به زعم خودشان هم سالم بمانند و هم جلوی گسترش انقلاب اسلامی و اقتدار ایران را بگیرند، ولی موفق نشدند و ایران هوشمندانه عمل کرد.

وی در گفتگو با ایسنا، ادامه داد: اسرائیل پس از آنکه موفق نشد ایران را وارد جنگ کند، مستقیما وارد صحنه شد و به کنسولگری کشورمان حمله کرد. کنسولگری و مراکز دیپلماتیک از لحاظ عرف دیپلماتیک جزئی از خاک کشورها محسوب می‌شوند و الان اسرائیل جنایتی علیه کشورمان مرتکب شده که نباید بدون جواب بماند، ولی در مورد نوع پاسخ دادن به آنها باید مثل گذشته هوشمندی به خرج داد و اجازه نداد که آنها به هدف‌شان که گسترش جنگ و نجات خود است، دست پیدا کنند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: این جنایت با حمایت آمریکا صورت گرفته است، چون آمریکا احساس می‌کند که اسرائیل در این جنگ تضعیف شده و اقتدارش متزلزل شده و اینگونه می خواهد پایگاه خود را در منطقه حفظ کند، بنابراین ایران باید هوشمندانه و حساب‌شده عمل کند.

منتجب‌نیا درباره نقش سازمان‌های بین‌المللی در جلوگیری از جنابات اسرائیل، بیان کرد: فلسفه وجودی این سازمان‌ها جلوگیری از جنگ و جنایت است اما اگر قرار باشد آنها به سکوت یا محکوم کردن جنایات بسنده کنند فلسفه وجودی خود را زیر سوال برده‌اند. سازمان ملل، شورای امنیت و سایر سازمان‌های بین‌المللی باید سازوکاری برای جلوگیری از ارتکاب جنایت و جنگ صهیونیست‌ها داشته باشند و اگر اینگونه نیست و ضمانتی برای جلوگیری از ارتکاب جناست ندارند، بهتر است، منحل شوند تا خود کشورها به آنها امیدی نداشته و از خودشان دفاع کنند.

وی با اشاره به در پیش بودن روز قدس، گفت: روز قدس از ابتکارات امام راحل و جمهوری اسلامی بوده و نقش موثری در بیدارکردن کشورهای اسلامی داشته است. قبل از انقلاب اسلامی کسی از جنایات صهیونیست‌ها یا اطلاعی نداشت یا واکنشی نشان نمی‌داد، اما انقلاب اسلامی بود که کشورهای مسلمان و حتی غیرمسلمان را نسبت به این جنایات حساس کرد و به مسلمانان منطقه یادآوری کرد که این رژیم یک غده سرطانی و خطری برای آنهاست و اگر آنها ساکت باشند، اسرائیل به هدفش خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: البته ایران به همین حد اکتفا نکرد و از مرم فلسطین حمایت کرد، با این حال سایر دولت‌های اسلامی این حمایت را نداشتند. اکنون مردم مسلمان و غیرمسلمان نسبت به جنایات اسرائیل آگاه شده‌اند، بنابراین برگزاری هرچه باشکوه‌تر راهپیمایی روز قدس موجب امید مردم مظلوم فلسطین و موجب خفت و خاری صهیونیست‌ها خواهد شد.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1890682

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار