این شهید یکی از لوتی های معروف میدان شوش بود!

شهید «منصور عبدی» خدمت سربازی را در ارتش گذرانده بود. عکس‌هایی از او دیده بودیم که در محله میدان شوش با رفقایش علم‌کشی می‌کردند و اطرافیانش تیپ‌های خاصی داشتند و به بسیجی‌ها نمی‌خوردند...

این شهید یکی از لوتی های معروف میدان شوش بود!

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، منصور رفعتی از نیروهای تخریب لشکر ۲۷ می‌گوید: یکی از نیروهای تخریبچی در عملیات، از لوتی‌ها باصفای میدان شوش تهران بود که در حمله بعثی‌ها به شهادت رسید.

بنابر روایت ایسنا، شهید «منصور عبدی» خدمت سربازی را در ارتش گذرانده بود و بعد از پایان خدمت سربازی به عنوان بسیجی به جمع نیروهای تخریبچی لشکر ۲۷ پیوسته بود. این شهید روحیه باصفایی داشت و با حرف‌هایش و خاطرات دوران سربازی ما را می‌خنداند. هیچ وقت هم کسی از حرف‌هایش ناراحت نمی‌شد.

عکس‌هایی از او دیده بودیم که در محله میدان شوش با رفقایش علم‌کشی می‌کردند و اطرافیانش تیپ‌های خاصی داشتند و به بسیجی‌ها نمی‌خوردند.

اسفندماه ۱۳۶۳ یکی از سنگرهای بچه‌های تخریب در جزیره مجنون جنوبی توسط هواپیماهای دشمن بمباران شیمیایی شد. راکت سیانور دقیقا مقابل سنگر گروهان سیدالشهدا گردان تخریب اصابت کرد. حدود ۲۰ نفر از بچه‌های تخریب لشکر ۲۷ در یک چشم به هم زدن و با اولین تنفس به شهادت رسیدند. یکی از شهدای این حمله، شهید منصور عبدی بود. صحنه شهادتش را هیچ وقت فراموش نمی‌کنم که او اصلا فرصت نکرده بود ماسک ضدشیمیایی‌اش را بزند.

۲۷۲۷

منبع: khabaronline-1890554

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار