نقشه اسرائیل برای کشاندن ایران به یک جنگ فرسایشی /صبر و متانت جمهوری اسلامی به معنای عقب نشینی نیست /نتانیاهو به بن بست رسیده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قطعاً مقابله به مثل جمهوری اسلامی ایران با اسراییل سر جای خودش است و به موقع انجام خواهد شد.

نقشه اسرائیل برای کشاندن ایران به یک جنگ فرسایشی /صبر و متانت جمهوری اسلامی به معنای عقب نشینی نیست /نتانیاهو به بن بست رسیده است

به گزارش خبرگزارش خبرآنلاین، فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، اظهار کرد: اقدام غیراصولی و خارج از چارچوب عرف بین‌المللی که توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفت، مبین این واقعیت است که استراتژی رژیم صهیونیستی به خصوص دولت افراطی نتانیاهو بر هم زدن معادلات منطقه است.

بنابر گزارش مهر، وی توضیح داد: تاکنون و در طول تاریخ سابقه نداشته که مراکز قانونی و دیپلماتیک یک کشور مورد هدف نظامی آن هم به این صورت قرار گیرد. صهیونیست‌ها که طی ماه‌های اخیر مردم بیگناه غزه و فلسطین را به خاک و خون کشیده‌اند، می‌خواهند منطقه را دچار چالش و آشوب نظامی کرده و دنیا را به یک بن‌بست سیاسی بکشانند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعاً مقابله به مثل جمهوری اسلامی ایران با اسرائیل سر جای خودش است و به موقع انجام خواهد شد. اسرائیلی‌ها به دنبال جنگ افروزی بوده و می‌خواهند پای بسیاری از کشورهای قدرتمند منطقه و به خصوص ایران را به جنگ فرسایشی خود بکشانند، اما بدانند که جمهوری اسلامی ایران به خوبی شرایط را مدیریت می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اسرائیل مدت‌ها به ویژه در پی حوادث خونین اخیر در غزه به دنبال آن است تا به نوعی پای ایران را به طور مستقیم به یک جنگ تمام عیار بکشاند و بعد خودش را کنار بکشاند و ایران را در مقابل آمریکا قرار دهد؛ این راهبرد کاملاً سوخته و استراتژی آشکاری است که اسرائیلی‌ها دنبال می‌کنند اما ایران تاکنون مدیریت خوبی نسبت به موضوع داشته است و در ادامه هم خواهد داشت.

مالکی تاکید کرد: صبر و متانت جمهوری اسلامی ایران به معنای عقب نشینی کشورمان از استراتژی پاسخ به اسرائیل نیست، بلکه به معنای مدیریت و کنترل شرایط از سوی ایران است و از سوی دیگر با این هدف است تا دنیا بیشتر متوجه خباثت‌های اسرائیلی‌ها شود.

اسراییل به بن‌بست رسیده

همچنین مهر نوشت؛

احمد نادری، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، اظهار کرد: این اقدام فاز جدیدی از کنشگری اسرائیل بود، چرا که این رژیم منحوس تاکنون مراکز دیپلماتیک و قانونی ما را مورد هدف قرار نداده بود.

وی ادامه داد: به علت پروتکل‌های سفت و سختی که برای حفاظت از اماکن دیپلماتیک وجود دارد، هدف قرار دادن اماکن قانونی و دیپلماتیک عملی است که در دنیا کمتر انجام شده و می‌شود، اما رژیم صهیونیستی این خط قرمز را هم پشت سر گذاشت و به یک مرکز دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران حمله کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره هدف اسرائیل از انجام این اقدام تروریستی، گفت: رژیم صهیونیستی و به طور خاص نتانیاهو از یک سو به دلیل نسل‌کشی‌های زیادی که طی چند ماه اخیر در غزه داشته‌اند و از سوی دیگر در نتیجه کنشگری‌های حماس و حزب الله، به بن‌بست رسیده‌اند و برای خروج از این بن‌بست دست به یک کنشگری نو و بی‌سابقه زده و ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف قرار دادند.

نادری افزود: آنان با این اقدام به دنبال آن هستند تا ایران را به طور مستقیم وارد درگیری کنند و خودشان را از بن‌بست خارج کنند یا آنکه فشار ساختاری ناشی از بحران را از روی خودشان کم کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران باید به این اقدام صهیونیست‌ها پاسخ قاطع دهد و قطعاً هم به آنان جواب خواهد داد. باید پاسخ ما به رژیم صهیونیستی قوی، قطعی، محکم، مستقیم و متناسب به این حمله باشد. پاسخ ما قطعی است، اما اینکه چه زمانی پاسخ دهیم، مشخص نیست و باید در این مورد مسؤولان و نهادهای ذیربط کشورمان به جمع‌بندی برسند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: پاسخ ما به آنان باید متناسب با اقدامی باشد که علیه ایران انجام داده‌اند، چرا که این رژیم در ماه‌های اخیر چند نفر از فرماندهان زبده ما را ترور کرده است و باید به آنان پاسخ سنگین داده شود.

نادری تصریح کرد: پاسخ ما به صهیونیست‌ها باید سنگین باشد به این معنا که اگر آنان فرمانده ما را زدند، باید فرمانده هم تراز آنان را مورد هدف قرار دهیم، اگر دیپلمات ما را زدند، باید دیپلمات هم تراز آنان را مورد هدف قرار دهیم و اگر ساختمانی از ایران مورد حمله قرار گرفت، باید ساختمان متناسب با آن مورد هدف قرار گیرد.

27215

منبع: khabaronline-1891413

ارسال نظر