آمریکا عقب نشینی کرد، چین کوتاه نیامد /استقبال از احمدشاه مسعود برای دهن کجی به طالبان /محسن با بچه‌ها آمد و غذا آورد /بازخوانی خاطرات آیت الله هاشمی

مرحوم هاشمی رفسنجانی در بخشی از خاطراتش در سال 80 نوشته است: احمدشاه مسعود، [وزیر دفاع دولت مجاهدین افغانستان]، به دعوت اتحادیه اروپا، به فرانسه سفرکرده و مورد استقبال قرارگرفته است؛ به خاطر دهن‌کجی به طالبان.

آمریکا عقب نشینی کرد، چین کوتاه نیامد /استقبال از احمدشاه مسعود برای دهن کجی به طالبان /محسن با بچه‌ها آمد و غذا آورد /بازخوانی خاطرات آیت الله هاشمی

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، در خاطرات مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از ۱۶ فروردین ۱۳۸۰ آمده است؛

در خانه بودم. ظهر تنهایی غذا خوردم. شب، محسن و بچه‌هایشان آمدند و غذا آوردند. فاطی و سعید [لاهوتی] هم آمدند. راجع به مسایل خانوادگی بحث بود. تقریباً یکسره صدای عزاداری دسته‌جات عزادار که به حسینیه جماران می‌آمدند، در خانه پیچیده بود.

آمریکا در مقابل چین، یک گام عقب نشسته و اعلام کرده، از حادثه برای هواپیما و خلبانان چینی متأسف است، اما چین تأکید بر عذرخواهی دارد؛ گرچه چین خواستار سرعت در رفع بحران است.

اسراییل اعلام کرده که می‌خواهد اعراب را از بیت‌المقدس شرقی، وادار به مهاجرت کند و نیز به یهودی‌های افراطی، اجازه داده که از فضای مسجدالاقصی، برای مراسم‌شان استفاده کنند؛ چیزی که برخلاف نظر دادگاه اسراییل است و شخصیت دیگری از [سازمان] جهاد [اسلامی] فلسطین را ترورکرده است. در لبنان، اختلاف بر سر حضور [ارتش] سوریه بالا گرفته است؛ مارونی‌ها و دروزی‌ها، مخالف حضور و مسلمان‌های شیعه و... موافق‌اند و اخیراً یک حزب جدید، با ائتلاف چپ‌گراها و ملی‌گراها تأسیس شده که مخالف حضور نظامی سوریه [در لبنان] است.

احمدشاه مسعود، [وزیر دفاع دولت مجاهدین افغانستان]، به دعوت اتحادیه اروپا، به فرانسه سفرکرده و مورد استقبال قرارگرفته است؛ به خاطر دهن‌کجی به طالبان. درگیری‌ها در افغانستان هم اوج گرفته و فشار روی پاکستان هم شروع شده و [آقای کوفی عنان]، دبیرکل سازمان ملل، از دولت پاکستان به‌خاطر جلوگیری از تقسیم کمک‌ها به آوارگان افغانی، انتقاد کرده است. دولت امارات به سیاست آمریکا در مورد خاورمیانه حمله کرده و گفته، خوب است آمریکا خودش و اسراییل را هم در لیست تروریست‌های دنیا درج نماید؛ این صراحت انتقاد، عجیب به نظر می‌رسد.

تلویزیون سوئد، اعلام کرده که در زیردریایی کورسک غرق شده روسیه، [متعلق به نیروی دریایی ارتش روسیه که در ۱۲ اوت ۲۰۰۰ (۲۲ مرداد ۱۳۷۹) در دریای بارنتز واقع در اقیانوس منجمد شمالی غرق شد]، دو موشک هسته‌ای وجود دارد؛ چیزی که قبلاً نفی شده بود و می‌تواند مسأله‌ساز باشد.

گزارش‌های ناجا [= نیروی انتظامی] در مورد حوادث ایام عید را خواندم؛ سرقت و ناامنی زیاد است.

2727

منبع: khabaronline-1891662

ارسال نظر