رئیسی به نمایندگان مجلس : هر تصمیم تورم زایی از دستور کار خارج شود /در جهت متعادل کردن هزینه ها تلاش کنیم /نگاه های متفاوت را با مذاکره حل کنیم

رئیس دولت گفت: تصدی‌گری دولت باید کاسته و بر نظارت دولت افزوده شود؛ مشارکت مردم اصل مورد تاکید رهبری و اصل ۴۴ قانون اساسی است.

رئیسی به نمایندگان مجلس : هر تصمیم تورم زایی از دستور کار خارج شود /در جهت متعادل کردن هزینه ها تلاش کنیم /نگاه های متفاوت را با مذاکره حل کنیم

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز یکشنبه در «نشست مشترک نمایندگان و منتخبین مجلس شورای اسلامی با هیئت دولت»، ماه مبارک رمضان را ماه خودسازی و دگرخواهی در پرتو خداخواهی دانست و تصریح کرد: توجه به دیگران در ماه مبارک رمضان مورد تاکید بیشتری قرار دارد و شان این نشست نیز به اعتبار حضور منتخبین ملت برای خدمت‌رسانی، تسهیل زندگی مردم و ارتقای کشور در حوزه‌های مختلف است.

بنا به روایت ایسنا، رئیسی با بیان اینکه همه کسانی که در این نشست حضور دارند، منتخب مردم هستند، افزود: شان این جمع خدمت به مردم برای کسب رضایت پروردگار متعال است؛ لذا اینجا جمع شده‌ایم تا هم از کسانی که تا کنون در کسوت نمایندگی برای گره‌گشایی از زندگی مردم خدمت و تلاش کرده‌اند قدردانی و هم برای کسانی که در انتخابات اخیر اعتماد مردم را برای حضور در عرصه خدمت جلب کرده‌اند، آرزوی توفیق کنیم.

رئیسی هفکری، همگرایی، هم‌اندیشی و همکاری را در میدان خدمت به مردم بسیار مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: خروجی تلاش‌های نمایندگان مجلس و کارگزاران دولت باید کسب رضایت حضرت حق از مسیر کسب رضایت خلق‌الله باشد.

رئیسی با اشاره به تفویض مسئولیت قانونگذاری در قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی، وجود هماهنگی و تصویب قوانین اجرایی و عملیاتی از سوی قوه مقننه را منتج به خدمت بیشتر به مردم عنوان کرد و گفت: اصالت قانونگذاری و تفاهم و همگرایی باید دو محور اصلی همکاری مجلس و دولت برای خدمتگزاری باشد؛ باید قانونمداری و اجرای قانون و نظارت‌پذیری ارزش تلقی شده و قانون گریزی و نظارت گریزی مورد نکوهش واقع شود.

رئیسی با تاکید بر اینکه در قانونگذاری باید نیازهای مردم بر اساس اولویت و اهمیت مورد توجه باشد، خاطرنشان کرد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز اولویت با موضوع اقتصاد است و اگر چه همه شئون باید مورد توجه باشد، اما اقتصاد باید در محور توجهات و تلاش‌های همه ما باشد و در تلاش برای حل مسائل اقتصادی نیز باید لایحه‌محوری اصل قرار گیرد.

رئیس دولت سیزدهم تاکید کرد: امروز انسجام و وحدت در همه کشور لازم است اما در بین دستگاه‌های اجرایی اهمیتی دوچندان دارد. از هر کاری که نشان از اختلاف‌ دارد پرهیز شود. معنای جمهور این است که همه اقشار و همه سطوح دیده شوند.

وی افزود: هر تصمیم تورم‌زایی از دستور کار خارج شود. مجموع اقدامات دولت و مجلس باید مهار تورم باشد.

وی ادامه داد: همه باید در جهت افزایش درآمدها و متعادل کردن هزینه‌ها در کشور تلاش کنیم. کارگروه مشترکی بین دولت و مجلس تشکیل شود تا هم‌فکری در مورد مشارکت مردم در میدان را مورد بررسی قرار دهد. دولت و مجلس می‌توانند نگاه‌های متفاوت را با گفتگو و مذاکره حل کنند. باید در هنگام ارائه نظر، به نیازهای میدان توجه کرد.

۲۷۲۷

منبع: khabaronline-1892450

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار