جمله رهبر انقلاب به حسن روحانی درباره افتتاح های پنج شنبه ها در دولت سابق

حسن روحانی در دیدار اعضای تحریریه روزنامه اعتماد، گفت: ما به دلایل کرونا و ترامپ و داعش شرایط سختی داشتیم.

جمله رهبر انقلاب به حسن روحانی درباره افتتاح های پنج شنبه ها در دولت سابق

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین حسن روحانی در دیدار اعضای تحریریه روزنامه اعتماد، به کارناوال پنچ شنبه‌های افتتاح دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: «در سال‌های آخر دولت دوازدهم ۱۷ پتروشیمی افتتاح کردیم. الان مدام می‌گویند فاز ۱۱ پارس جنوبی را با سرمایه داخلی ساختیم. ما با توتال قرارداد بستیم برای فاز ۱۱ که تمام گاز فاز ۱۱ را تزریق کند به چاه‌های پارس جنوبی، نه اینکه ما گاز برداشت کنیم. ما می‌خواستیم تزریق کنیم تا گاز افت نکند. پارس جنوبی سال به سال دارد افت می‌کند. توتال همین پروژه را برای قطر انجام می‌دهد. طرف چینی آمد کنار توتال که فناوری یاد بگیرد. ما و چین می‌خواستیم از توتال یاد بگیریم که چگونه این تکنولوژی را اجرا می‌کند. این‌ها مدام می‌گویند ما فاز ۱۱ را راه انداخته‌ایم، دیدید FATF هم نبود، برجام و توتال هم نبودند. یعنی صورت‌مسأله را عوض می‌کنند.»

وی گفت: «همه این کارها در دولت دوازدهم بود، با اینکه گرفتار جنگ اقتصادی بودیم. اگر ترامپ نبود، جنگ اقتصادی هم نبود، حدود ۸۵ میلیارد دلار سرمایه وارد کشور می‌کردیم. از این رقم ۴۰ میلیارد دلار متعلق به چین بود. حدود ۳۰ میلیارد از کشورهای اروپایی بود. همه این‌ها داشتند سرمایه به ایران می‌آوردند؛ کارخانه‌های عظیم و پروژه‌های بزرگ.»

روحانی با بیان اینکه ما به دلایل کرونا و ترامپ و داعش شرایط سختی داشتیم، اظهار داشت: «ولی ببینید در هر پنجشنبه چقدر پروژه افتتاح می‌کردیم، چه شد این افتتاح‌های پنج‌شنبه‌ها؟ کجا رفت؟ رهبری به من گفتند که من بسیار خوشحالم از افتتاح‌های پنجشنبه که انجام می‌دهید، شما دارید کار بزرگی می‌کنید. خب برای پروژه‌های بزرگ سرمایه داخلی کافی نیست، ۴۰۰-۳۰۰ میلیارد دلار سرمایه می‌خواهیم. این سرمایه باید وارد کشور شود تا کشور را متحول کند.»

۲۷۲۱۹

منبع: khabaronline-1892854

ارسال نظر