ضربه ایران به زیرساخت های اسرائیل به روایت یک نماینده مجلس /جنگ باعث نگرانی مردم می شود اما ما شروع کننده نبودیم

یحیی ابراهیمی درباره تأثیر حمله ایران به اسرائیل بر کشور گفت: قبول دارم که جنگ باعث نگرانی و استرس مردم خواهد شد ولی نباید از یاد ببریم که ما شروع‌کننده نبودیم و پاسخ به عمل دشمن دادیم و این حق ما بود و اگر این روال را در پیش نمی‌گرفتیم، آن‌ها گستاخ‌تر می‌شدند.

ضربه ایران به زیرساخت های اسرائیل به روایت یک نماینده مجلس /جنگ باعث نگرانی مردم می شود اما ما شروع کننده نبودیم

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، یحیی ابراهیمی، نماینده دلفان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص حمله ایران به اسرائیل گفت: در ابتدا باید به همه ملت ایران جواب دندان‌شکن نیروهای مسلح به اسراییل را تبریک بگویم. یادمان باشد همان‌طور که رهبر معظم انقلاب قبلاً گفته بودند دوران بزن دررویی گذشته است.

او در گفتگو با منیبان، افزود: پاسخ محکم و انتقام سخت مطالبه عمومی مردم از نظام بود و شکر خدا که این کار به بهترین شکل و با اقتدار صورت گرفت. این انتقام ما که با محوریت سپاه پاسداران انجام شد، براساس نص ماده ۵۱ سازمان ملل و برای دفاع مشروع از کشور بود.

ابراهیمی تصریح کرد: این جواب کوبنده ما یک بازدارندگی برای اسراییل ایجاد خواهد کرد. یعنی باید بدانند که هیچ عملی از سوی آن‌ها بدون عکس‌العمل باقی نخواهد ماند. خیلی سال است که آمریکا، اسراییل و برخی کشورهای غربی دنبال تضعیف ایران هستند و به اشکال مختلف در این ۴۵ سال سنگ‌اندازی کردند و همین گستاخی‌ها باعث شد که برای اولین بار در طول انقلاب اسلامی چنین جواب دندان‌شکنی از خاک خود به اسراییل بدهیم.

نماینده دلفان اظهار کرد: برخی رسانه‌های ضدنظام سخت به دنبال این هستند که بگویند عملیات ایران شکست خورده است اما اهداف از سوی ایران نشانه و نقطه‌زنی شد و در مجموع، کار موفقیت‌آمیزی صورت گرفت.

او در پاسخ به اینکه این تقابل منجر به افت اقتصادی کشور خواهد شد؟ گفت: هر جنگ و هر پرتاب موشکی روی اقتصاد کل جهان تاثیر خواهد گذاشت. اولاً ما از کشورمان دفاع مشروع کردیم و دوماً این تزلزل در اقتصاد، قطعاً دامن اسراییل را گرفته و ابعاد آن در آینده در اقتصادشان تاثیر خواهد گذاشت چون خیلی از زیرساخت‌هایشان در حمله ایران آسیب دید.

ابراهیمی افزود: به نظر من، جواب ایران به اسراییل خیلی اقتصاد کشور را تهدید نخواهد کرد و از طرفی، مردم نباید نگرانی خاصی داشته باشند همان‌طور هم که همه شاهد بوده و هستیم، عموم مردم در این روزها به واسطه عملیات سپاه خوشحال هستند و این کار را ضروری می‌دانستند.

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در پایان خاطرنشان کرد: من هم قبول دارم که جنگ باعث نگرانی و استرس مردم خواهد شد ولی نباید از یاد ببریم که ما شروع‌کننده نبودیم و پاسخ به عمل دشمن دادیم و این حق ما بود و اگر این روال را در پیش نمی‌گرفتیم، آن‌ها گستاخ‌تر می‌شدند. از طرفی بعید می‌دانم اسراییل خیلی دنبال ادامه این تقابل باشد و اگر این کار را صورت دهد، قطعاً براساس گفته سپاه پاسداران و با توانی که داریم جوابی قوی‌تر از قبل به آن‌ها خواهیم داد.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1895749

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار