اسرائیل به دنبال حمله به ایران نیست /پیشنهاد جواد امام برای پیشگیری از اقدامات احتمالی اسرائیل /گوشمالی رژیم صهیونیستی لازم بود

دبیرکل حزب مجمع ایثارگران نوشت: پاسخ تنبیهی ایران به اسرائیل که برآمده از حق دفاع مشروع بود، لذا لازم است به فاز دیپلماسی فعال و استفاده از تمامی ظرفیت‌های حقوقی و بین‌المللی ورود کنیم تا از اقدامات احتمالی اسرائیل پیشگیری به‌عمل آوریم.

اسرائیل به دنبال حمله به ایران نیست /پیشنهاد جواد امام برای پیشگیری از اقدامات احتمالی اسرائیل /گوشمالی رژیم صهیونیستی لازم بود

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، واکنش ها به پاسخ نظامی ایران به اسرائیل که شنبه شب گذشته (۲۵ فروردین ماه) به وقوع پیوست، در میان چهره های سیاسی کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنان ادامه دارد.

در این میان، عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان در شبکه اجتماعی ایکس به زبان انگلیسی نوشت:

«اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی یک دفاع کاملا مشروع بود. این پاسخ متناسب، لازم و معقول بود و ناشی از بی‌عملی نهادهای بین‌المللی، خصوصاً شورای امنیت سازمان ملل بود. این اقدام دفاعی در راستای موازین حقوق بین‌الملل و همه تعهدات حقوقی و انسانی انجام شد.»

اسرائیل به دنبال حمله به ایران نیست /پیشنهاد جواد امام برای پیشگیری از اقدامات احتمالی اسرائیل /گوشمالی رژیم صهیونیستی لازم بود

پاسخ تنبیهی ایران به اسرائیل برآمده از حق دفاع مشروع بود

همچنین جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران نیز در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: پاسخ تنبیهی ایران به اسرائیل که برآمده از حق دفاع مشروع بود، به رغم بازدارندگی هوایی دولت های امریکا، بریتانیا، فرانسه و… ، هیمنه نظامی و پدافندی اسرائیل و همچنین قدرت‌نمایی بلامنازع این رژیم اشغال‌گر و کودک‌کش را به چالش کشید.

همانطور که قبلاً نیز اعلام شد از این پس بی‌تردید راه مقابله با رفتارهای جنون‌آمیز مقامات این رژیم، ایجاد همبستگی ملی در داخل، و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دیپلماتیک و چانه‌زنی مضاعف در مجامع بین‌المللی و بسیج افکار عمومی است.

لذا لازم است به فاز دیپلماسی فعال و استفاده از تمامی ظرفیت‌های حقوقی و بین‌المللی ورود کنیم تا از اقدامات احتمالی اسرائیل پیشگیری به‌عمل آوریم.

اسرائیل به دنبال حمله به ایران نیست /پیشنهاد جواد امام برای پیشگیری از اقدامات احتمالی اسرائیل /گوشمالی رژیم صهیونیستی لازم بود

گوشمالی رژیم صهیونیستی لازم بود

در این میان، سیدناصر موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان، در گفتگو با ایسنا، با اشاره به عملیات «وعده صادق» اظهار کرد: تمام تلاش رژیم صهیونیستی طی چند دهه گذشته این بود که به جهانیان القا کند از امنیت کامل برخودار است و کسی قدرت ایجاد خدشه بر امنیتش را ندارد.

وی ادامه داد: دو عملیات «طوفان الاقصی» و « وعده صادق» هیمنه دروغین و پوشالی رژیم صهیونیستی را فروپاشید. اکنون سرزمین‌های اشغالی به کانون ناامنی برای اشغالگران تبدیل شده که حتی در خواب هم امنیت را نخواهند دید.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملت انقلابی ایران یکپارچه و با اتحاد کامل پشتیبان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند و از تنبیه رژیم سفاک حمایت کامل می‌کنند.

وی در پایان گفت: دست دلاورمندان غیور کشورمان را می بوسیم و به رژیم اشغالگر قدس و حامیانش از جمله آمریکا هشدار می دهیم بیش از این با آتش بازی نکنند و به خونریزی و اشغالگری در منطقه پایان دهند.

عملیات وعده صادق موجب ایجاد روحیه خودباوری، امید و خوشحالی شد

علی رضایی نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس، نیز در گفتگو با ایسنا، با اشاره به عملیات «وعده صادق» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنبیه رژیم صهیونیستی به دلیل جنایات تروریستی این رژیم اظهار کرد: اسرائیل مرتکب اشتباه محاسباتی شد و کنسولگری ایران در دمشق را مورد هدف قرار داد در حالی که فکر نمی‌کرد در واقع از مردم و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و بطور خاص از سپاه سیلی محکمی بخورد.

وی با تاکید بر اینکه اگر به هر علتی رژیم صهیونیستی دوباره مرتکب خطای راهبردی شود، پاسخ جمهوری اسلامی این بار قوی‌تر است، گفت: جمهوری اسلامی ایران نشان داد که توانایی مقابله دارد و اگر دوباره حمله‌ای از سوی اسرائیل علیه منافع ملی ایرانیان تکرار شود، با توجه به تجربه‌ی عملیات وعده صادق، این بار قوی‌تر و محکم‌تر ضربات سنگین‌تری را به زیربناها و تاسیسات و اماکن حساس کشور جعلی اسرائیل وارد می‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه «رژیم صهیونیستی نمی‌تواند و نمی‌خواهد اقدام دیگری علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهد چراکه می‌ترسد که مشکلات بعدی برای او پیش بیاید»، عنوان کرد: اسرائیل سالهاست که در حق ملت فلسطین ظلم می‌کند و امروز جمهوری اسلامی ایران آمد و مستقیماً وارد عمل شد و جواب این رژیم جعلی را با موشک و پهپاد داد. مشاهده کردیم که بعد از عملیات «وعده صادق» همه گروه‌های سیاسی و آحاد مردم ایران و جهان خوشحال شدند.

رضایی در پایان گفت: عملیات وعده صادق موجب ایجاد روحیه خودباوری، امید و خوشحالی شد و بعد از این عملیات موجی از شادی در سراسر دنیا مسلمانان و غیر مسلمانان و آزادی خواهان را فرا گرفت.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1895764

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار