جنجال جدید احمدی نژاد بعد از حمله سپاه به اسرائیل /سعید جلیلی چرا سکوت کرده است؟

موضع‌گیری اخیر رئیس دولت دهم در مورد حمله ایران به اسرائیل خبرساز شد.

جنجال جدید احمدی نژاد بعد از حمله سپاه به اسرائیل /سعید جلیلی چرا سکوت کرده است؟

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، واکنش مبهم احمدی نژاد به حمله سپاه به اسرائیل با واکنش روزنامه اصلاح طلب سازندگی روبرو شد. در این مطلب آمده است؛

کانال تلگرامی دولت بهار نوشته است که محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت نهم و دهم، در حاشیه دیدار با جمعی از بانوان در پاسخ به سوالی درباره حمله ایران به اسرائیل گفت: هر کشوری به سایر کشورها غیرقانونی حمله کند باید پاسخ آن را دریافت کند. و این حق کشوری است که مورد تهاجم قرار گرفته است. رئیس دولت‌های نهم و دهم که در دوران ریاست‌جمهوری خود با اظهاراتی تند و حاشیه‌ساز درباره اسرائیل حواشی زیادی به وجود آورده بود در ماه‌های اخیر به دلیل سکوت نسبت به اتفاقات مرتبط با اسرائیل و جنگ غزه یا موضع‌گیری‌هایی مبهم و سوال‌برانگیز مورد توجه قرار گرفته است.

آخرین موضع‌گیری دوپهلوی او درباره تنش اخیر بین ایران و اسرائیل نیز در ادامه همین رفتارها مورد بررسی قرار گرفته است. عبدالرضا داوری که در دوران ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد از حلقه نزدیکان و مشاور وی بود و این روزها از وی فاصله گرفته در توئیتی در این ‌باره نوشته است: «محمود احمدی‌نژاد، در پاسخ به سوالی در باره حمله ایران به اسرائیل، اسرائیل را یک کشور خواند و به صورت پیچیده گفته است که هر کشوری به سایر کشورها غیرقانونی حمله کند باید پاسخ آن را دریافت کند و این حق کشوری است که مورد تهاجم قرار گرفته است».

در همین راستا، عباس امیری‌فر، فعال سیاسی اصولگرا و از چهره‌های دولت احمدی‌نژاد که چند سالی است راه خود را از او جدا کرده به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: «برای من هم سوال بود که در این مدت آقایان سیدحسن خمینی، سیدمحمد خاتمی و دیگر اصلاح‌طلبان موضع گرفتند اما آقای احمدی‌نژاد به سکوت خود ادامه می‌دهد. به یکی از نزدیکان آقای احمدی‌نژاد پیام دادم که این چه وضعی است و چرا ایشان موضع‌گیری نکرده است، او گفت که آقای احمدی‌نژاد دو سالی است که سکوت کردند. در پاسخ گفتم که چطور ایشان در برخی از موارد مانند فوت آن هنرپیشه هم‌جنس باز در سکوت پیام می‌دهد؟ این برای ما قابل درک نیست».

از دیگر چهره‌های اصولگرا که این روزها درباره رخداد اخیر موشکی ایران علیه اسرائیل سکوت کرده نیز سعید جلیلی است.

2727

منبع: khabaronline-1896763

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار