تداوم آلودگی هوا در کلان‌شهرها/ پیش بینی وضعیت جوی کشور

سازمان هواشناسی اعلام کرد: به دلیل سکون نسبی جو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، آلودگی هوا و انباشت آلاینده‌ها تا چهارشنبه در کلان‌شهرها ادامه دارد.

تداوم آلودگی هوا در کلان‌شهرها/ پیش بینی وضعیت جوی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان هواشناسی اعلام کرد: به دلیل سکون نسبی جو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، آلودگی هوا و انباشت آلاینده‌ها تا چهارشنبه در کلان‌شهرها ادامه دارد.

از چهارشنبه سامانه بارشی به تدریج از غرب وارد کشور می‌شود و در غرب، جنوب‌غرب، جنوب، شمال‌غرب و شمال خلیج‌فارس سبب بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید می‌شود.

بارش برف و کولاک از چهارشنبه تا پنجشنبه (۱۴ تا ۱۵ دی) در برخی استان‌ها را شاهد خواهیم بود.

این شرایط جوی روز چهارشنبه درچهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و پنجشنبه در کرمانشاه، جنوب شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب و جنوب اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر این مخاطره جوی انسداد جاده‌ها و محورهای مواصلاتی به‌ویژه محورهای روستایی سردسیر، لغزندگی جاده‌ها و معابر عمومی، اختلال در ناوگان حمل و نقل، اختلال در فعالیت‌های عمرانی و اختلال در انتقال حامل‌های انرژی سوخت، برق و گاز دور از انتظار نیست.

به توصیه سازمان هواشناسی آمادگی دستگاه‌های اجرایی مسئول و دستگاه‌های امدادرسان برای مقابله با برف، یخبندان، مه و کولاک در جاده‌ها، پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری در سفرهای بین شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو و مدیریت حامل‌های انرژی در دستورکار قرار گیرد.


منبع: mehrnews-5670918

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار