کارشناسان رسمی دادگستری بازوی توانمند دستگاه قضایی هستند

رحیمی با تاکید بر جایگاه مهم کارشناسان رسمی، گفت: کارشناسان رسمی دادگستری بازوی توانمند دستگاه قضایی هستند و احقاق حق و عدالت در صدور آرای قضایی مستلزم نظرات تخصصی کارشناسان رسمی است.

کارشناسان رسمی دادگستری بازوی توانمند دستگاه قضایی هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، امین حسین رحیمی وزیر دادگستری صبح امروز دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ میزبان اعضای شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری بود.

وزیر دادگستری در این دیدار و در سخنانی ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه مهم کارشناسان رسمی، گفت: کارشناسان رسمی دادگستری بازوی توانمند دستگاه قضائی هستند و احقاق حق و عدالت در صدور آرای قضائی مستلزم نظرات تخصصی کارشناسان رسمی است.

رحیمی، صلاحیت، تخصص و ایمان را از جمله خصوصیات لازم برای احراز جایگاه کارشناس رسمی برشمرد و گفت: موضوع استقلال نظر از مهمترین خصایص و الزامات فعالیت در حوزه کارشناسان رسمی دادگستری است.

وزیر دادگستری گفت: در خصوص روند انتخاب کارشناس برای پرونده‌های قضائی، بهترین روش استفاده از سامانه‌های تخصصی است تا از هرگونه شبهه و مسائل حاشیه‌ای پیشگیری شود.

امین حسین رحیمی نتیجه فعالیت کارشناسان رسمی را اجرای عدالت در جامعه عنوان کرد و گفت: جایگاه شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری در جذب، آموزش و نظارت بر فعالیت کارشناسان رسمی بسیار مهم و ارزشمند است و بر این اساس وزارت دادگستری با توجه به جایگاه قانونی آن، آماده پیگیری مسائل و مشکلات ذیربط و اصلاح آئین نامه‌های موجود است.

در ابتدای این گزارش، دادخواه رئیس شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری گزارشی از وضعیت فعلی شورا، فعالیت‌های انجام شده و مسائل و مشکلات موجود ارائه و در ادامه اعضای شورای عالی نظرات، دیدگاه‌ها و مسائل مد نظر خود را بیان کردند.

منبع: mehrnews-5671196

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار