طرح «کانون مدرسه» در خوزستان کلید خورد

اهواز - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نشست هماهنگی با حضور نمایندگان آموزش و پرورش استان، اجرای طرح کانون مدرسه را در خوزستان کلید زد.

طرح «کانون مدرسه» در خوزستان کلید خورد

به گزارش خبرنگار مهر، وحید کیانی شامگاه دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی طرح «کانون مدرسه» با تأکید بر تسریع در اجرای این طرح افزود؛ ۳۶ مرکز فرهنگی هنری کانون در ۲۰ شهرستان استان آمادگی لازم برای خدمت‌رسانی به دانش آموزان مدارس دولتی را دارند و دانش آموزان دختر و پسر مقاطع دوم تا ششم ابتدایی شهرهای حائز شرایط طرح «کانون مدرسه» می‌توانند از نیمه دوم دی ماه سال جاری از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی این مراکز بهره‌مند شوند.

وی در ادامه گفت: هدف اصلی اجرای این طرح بهره‌مندی دانش آموزان از امکانات و ظرفیت‌های موجود در کانون است تا در کنار نیروی‌های باتجربه و توانمند بستری مناسب در جهت شکوفایی خلاقیت و کشف استعدادهای کودکان و نوجوانان فراهم شود.

مدیر کل کانون خوزستان تصریح کرد؛ با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش بینی شده است تا پایان اجرای این طرح، مراکز فرهنگی هنری میزبان بیش از ۴۵ هزار نفر دانش‌آموز دختر و پسر در سراسر استان خواهد بود.

بررسی راهکارهای موجود و برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای بالا بردن کیفیت اجرایی طرح عنوان شده، بخش دیگری از این نشست هم‌اندیشی بود که می‌توان به آن اشاره کرد.

«کانون مدرسه» عنوان طرح مشارکتی است که ذیل تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تدوین و در یک فرایند سه ساله اجرا خواهد شد. در گام نخست، این طرح با هدف آشنایی کودکان، نوجوانان، اولیای تربیتی و والدین با کانون، فعالیت‌ها و اهداف آن اجرا می‌شود و دانش‌آموزان در قالب یک بازدید یک‌روزه در مراکز کانون حضور یافته و یک روز را در فضای کانون سپری خواهند کرد.

منبع: mehrnews-5672118

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار