آمار تاهل زنان در آموزش و پرورش اصلا مناسب نیست

وزیر آموزش و پرورش گفت: آمار تأهل زنان در وزارت آموزش و پرورش اصلاً مناسب نیست.

آمار تاهل زنان در آموزش و پرورش اصلا مناسب نیست

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشاوران زنان در استان‌های سراسر کشور با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز یک و نیم متر است؛ گفت: ۴۳ سال است در تحریم هستیم. نفتی نمی‌فروشیم یا اگر بفروشیم پولش را دریافت نمی‌کنیم. با این حال وضع پیشرفت در سواد آموزی غیرقابل کتمان است. در حالی که پس از انقلاب ۲۷ درصد زنان سواد داشتند؛ امروز ۹۷ درصد زنان سواد دارند.

وی گفت: بر اساس احادیث زنان مدیر و مدبر خانواده و موفق تر هستند. این در حالی است که در نظام‌های لیبرال غربی از زنان استفاده ابزاری دارند. برای این منظور او را از خانواده جدا کردند و خانواده را اساساً یک بنگاه اقتصادی زیان ده تعریف کردند.

وی با بیان اینکه وضع تأهل زنان در وزارت آموزش و پرورش اصلاً مناسب نیست؛ گفت: من به دلایل این موضوع کاری ندارم. ازدواج مرحله لازم برای تکامل انسان است. به بلوغ رسیدن مستلزم ازدواج است.

وی با بیان اینکه ما نیازمند کار فرهنگی به جای حمایت مالی هستیم گفت: اعطای مشوق‌های مالی برای ازدواج و فرزندآوری کافی نیست چرا که پول تمام می‌شود. ما باید به لحاظ فرهنگی بر روی جامعه و دانش آموزان کار کنیم تا تصور و دیدگاه دختران ما نسبت به ازدواج تغییر یابد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما باید کل ظرفیت‌هایی را که در زمینه زنان فعال هستند شناسایی کنیم باید مردم را پای کار بیاوریم. در حالی که برخی از دانش آموزان به خیابان آمدند و اغتشاشاتی کردند. این نشان می‌دهد ارتباط ما با این دانش آموزان قطع شده است. برای افزایش این ارتباط اشتباه است که در مرحله‌ی اول پول طلب کنیم. خیلی از اقدامات نیازمند ردیف و اعتبار ندارد باید به کمک گروه‌های مردمی اقدامات خود را سامان دهیم.

وی با اشاره به اصول مدیریتی گفت: توجه به ساختار بسیار مهم است. نما و محیط کار برای دانش آموزان بسیار مهم است.

نوری در پاسخ به درخواست معلمان و فعالان حوزه زنان مبنی بر جذب کارشناس خانواده گفت: خیلی نمی‌توانیم قولی در این خصوص بدهیم‌. به کارگیری این تعداد افراد برای مناطق آموزش و پرورش دیده نشده است. ما ظرفیت ۵۴۰ هزار نفری لازم داریم و ۴۹۰ هزار بازنشسته خواهیم داشت. می‌توان از ظرفیت بازنشستگان برای همین سمت استفاده کرد.

منبع: mehrnews-5672170

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار