کاهش ۴۰ کیلومتری طول سفرهای درون شهری

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از پیشرفت ۵۳ درصدی عملیات اجرایی تقاطع های غیرهمسطح بزرگراه شهید همدانی با خیابان های کاج(شهید زینعلی) و گلها(شهید پوررضا) خبر داد.

کاهش ۴۰ کیلومتری طول سفرهای درون شهری

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس شعبانی با یادآوری اینکه پل کاج روی بزرگراه شهید همدانی در سال‌های گذشته احداث شده و زیر بار ترافیک رفته است، عدم وجود دسترسی‌های مورد نیاز در این تقاطع را زمینه ساز گردش‌های اضافی و پیمودن مسافت‌های طولانی خواند و گفت: برای تکمیل گردش‌ها در این تقاطع، سه مسیر راستگرد شامل مسیرهای شرق به شمال، شمال به غرب و غرب به جنوب و نیز یک دوربرگردان شمال به شمال طراحی و تلاش برای اجرای این مسیرها از اواخر سال گذشته آغاز شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در تشریح اقدامات اجرایی در تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی- کاج از در حال اجرا بودن عملیات روسازی مسیرها و جدول‌کاری خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرای سرشمع ها و قرنیزها، تکمیل دیوار نمایی و شبکه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در راستای تکمیل عملیات اجرایی محور گل‌ها، علاوه بر تکمیل پل، اجرای یک مسیر راستگرد جنوب به شرق، یک دوربرگردان جنوب به جنوب و یک معبر ۶۵۰ متری در امتداد پل در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: عملیات احداث شیبراهه شمالی پل تقاطع گل‌ها با توجه به اتمام شیبراهه جنوبی این پل آغاز شده و طبق برنامه ادامه دارد.

به گفته شعبانی، در نتیجه تکمیل گردش‌های ترافیکی شرق به شمال، شمال به غرب و غرب به جنوب در تقاطع بزرگراه شهید همدانی با بلوار کاج و نیز تکمیل و گشایش مسیر دسترسی جنوب به شرق در تقاطع این بزرگراه با بلوار گل‌ها، نزدیک به ۴۰ کیلومتر از طول سفرهای درون شهری کاسته شده و به این ترتیب گردش‌های اضافی ناشی از رویکردهای ناقص این تقاطعات برطرف خواهد شد.

منبع: mehrnews-5672273

ارسال نظر