دستگاه‌ها برای تحول در حوزه صنایع‌دستی سهیم باشند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دستگاه‌ها برای تحول در حوزه صنایع‌دستی سهیم باشند، گفت: باید خانه‌های مولدی داشته باشیم که موجب انتقال فرهنگ از نسلی به نسل دیگر شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست تعاملی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که صبح امروز شنبه ۱۷ دی‌ماه ۱۴۰۱ در سالن فجر وزارتخانه برگزار شد، بیان کرد: امیدوارم تمامی دستگاه‌های مرتبط برای تحول و جهش فوق‌العاده در حوزه صنایع‌دستی سهیم باشند و نقشی مهم ایفا کنند.

خزعلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نقش مهم زن در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی در کنار وظایف خانه‌داری، ادامه داد: ما باید خانه‌های مولدی داشته باشیم که موجب انتقال فرهنگ از نسلی به نسل دیگر شوند.

دستگاه‌ها برای تحول در حوزه صنایع‌دستی سهیم باشند/ خانه‌های مولد موجب انتقال فرهنگ از نسلی به نسل دیگر می شوند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه صنایع‌دستی بانوان را تبدیل به هنرمندانی خلاق می‌کند، ادامه داد: صنایع‌دستی موجب نشاط‌آوری همچنین ابداع، خلاقیت و سلامت جسمی می‌شود. تحرک جسمی موجب تأمین سلامت زنان می‌شود همچنین به تولید و رشد اقتصادی کشور و احیای میراث‌فرهنگی و انتقال فرهنگ به نسل دیگر نقش بسزایی دارد.

وی ادامه داد: اگر این حلقه‌ها به یکدیگر پیوسته شوند، جایگاه این میراث ارزشمند در سطح جهان گسترش پیدا می‌کند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، نوآوری در تمامی بخش‌های صنایع‌دستی را برای جهانی شدن الزامی دانست.

منبع: mehrnews-5675502

ارسال نظر