راه‌اندازی مرکز مهارت‌آموزی کوثر در منطقه ۸ تهران

شهردار منطقه ۸ تهران از راه‌اندازی مرکز مهارت‌آموزی کوثر در این منطقه با ظرفیت اشتغال بیش از ۵۰ نفر از زنان زندانی رای باز خبر داد.

راه‌اندازی مرکز مهارت‌آموزی کوثر در منطقه ۸ تهران

فاطمه تنهایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر و در آستانه ولایت حضرت زهرا ( س) با تبریک پیشاپیش این ایام خبر از افتتاح و راه اندازی مرکز مهارت آموزی کوثر (۲) داد و گفت: به لطف خداوند یکی از موضوعات که مرتبط با شنبه‌های امید و افتخار بود در این شنبه در منطقه هشت تهران محقق و با همت مدیریت شهری پایتخت، بهینه سازی، توسعه و ارتقا مرکز مهارت آموزی کوثر منطقه هشت در مدیریت شهری فعلی رقم خورد.

شهردار منطقه ۸ تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مرکز از سال ۱۳۹۴ عملاً درگیر موضوعات حقوقی بوده و بهره بردار قبلی از سال ۹۷ به صورت غیر قانونی در این مرکز مشغول به کار بود و متأسفانه هیچکدام از شاخص‌های بکارگیری زنان سرپرست خانوار، اعطای حقوق مزایا و موضوعات رفاهی را برای این قشر رعایت نمی‌کرد در سال گذشته با انجام موضوعات حقوقی و قانونی این ملک در ۸۲۵ متر مربع عرصه و ۵۰۶ متر مربع زیربنا به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال رفع تصرف شد و با انجام مزایده به صورت قانونی یکی از فعالان حوزه پوشاک و دارای تجربه در مرکز مهارت آموزی کوثر تولید لباس مردانه مشغول به کار شد.

وی از ظرفیت اشتغال برای زنان زندانی رأی باز در این منطقه خبر داد و گفت: این مرکز با ظرفیت اشتغال بیش از ۵۰ نفر در حال حاضر مشغول به فعالیت است که طبق تفاهم نامه‌ای که اداره کل بانوان با سازمان زندان‌ها داشته است در این مرکز فرصت اشتغال به کار برای زنان زندانی رأی باز فراهم آمده است.

تنهایی با اشاره به هزینه‌های انجام شده برای این مرکز افزود: برای بهره‌برداری و بازسازی این مرکز بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان هزینه صرف شده است و بیش از سه میلیارد تومان مواد اولیه در این مرکز آماده شده است.

شهردار منطقه ۸ تهران تصریح کرد: در مجموع ۱۴ هزار متر مربع وسعت مراکز کوثر در شهر تهران است که سهم منطقه هشت ۹ هزار متر مربع است که انشالله به لطف خدا و همت همکاران خوبم در شهرداری منطقه بتوانیم بهره‌برداری از این سرانه‌ها را افزایش دهیم و امید است در اسفند ماه سال جاری با حضور جناب شهردار تهران در این منطقه افتتاح شود.

منبع: mehrnews-5675867

ارسال نظر