جمع‌آوری انهار قدیمی در بیش از ۴۰ کوچه منطقه ۱۳

شهردار منطقه ۱۳ از جمع آوری انهار قدیمی و تبدیل آن به کانیو کتابی شکل با هدف کاهش آبگرفتکی در بیش از ۴۰ کوچه در بافت فرسوده منطقه در ۹ ماه گذشته خبر داد.

جمع‌آوری انهار قدیمی در بیش از ۴۰ کوچه منطقه ۱۳

محمدهادی علی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر یکی از اقدامات مهم در مهار آب‌گرفتگی‌ها، شناسایی انهار قدیمی در معابر، مرمت و تبدیل کردن آن‌ها به کانیو باهدف کاهش آب‌گرفتگی برشمرد و گفت: در راستای رویکرد توسعه محله‌ای، در ۹ ماه اخیر انهار قدیمی حدود ۴۰ کوچه ناحیه یک که اکثراً در بافت فرسوده قرار داشته اند ، جمع آوری و به کانیو کتابی تبدیل شده است.

به گفته شهردار منطقه ۱۳ تهران، بیش از دو هزار و ۵۲۸ متر از انهار قدیمی به واسطه عرض کم پیاده راه و به منظور هدایت آب‌های سطحی بهسازی شده و زیرسازی لوله‌ها به صورت کامل تعویض شد.

وی افزود: همزمان با بهسازی انهار، عملیات روکش آسفالت به مساحت بیش از سه هزار و ۳۳۹ متر مربع اجرا شده است.

علی احمدی خاطرنشان کرد: در این راستا، خیابان‌های مرتجائی غربی، صفا، پیچک شمالی، زاهد گیلانی، کوثر، غفاری نسب، شهبازی، طوفانی، گودرزی، پیروزی، کوچه‌های الماس، قاسمی، اوحدی، محمدی، منصوری، حسن زاده، رضیعی، سالاری، حمام فیروزه، سوقانی، اسدی رشوند، امینی، اخلاص، شقاقی، سرابی، مقدسی، مسجد، تو.فیق ، موسوی، اورند ، ضرغامپور ، مزینانی، میرشجاعی ، بهرامی، جاوید و بن بست‌های مؤمنی، نوبهار، حیدری، وزیری، امام، ماوندادی توسط معاونت فنی و عمرانی و همکاری ناحیه یک بهسازی شدند

منبع: mehrnews-5675889

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار