دو مرحله ای بودن کنکور به نفع داوطلبان است

تبریز- مدیر بخش آزمون سازمان سنجش با بیان اینکه دو مرحله ای بودن کنکور به نفع داوطلبان است، گفت: این موضوع کارشناسی شده است.

دو مرحله ای بودن کنکور به نفع داوطلبان است

به گزارش خبرگزاری مهر، مختار ترابی در جمع خبرنگاران در تبریز با بیان اینکه تاکنون هیچ سوالی از خود سازمان لو نرفته و امسال نیز هیچ اتفاقی رخ نداد، گفت: اگر کسی با تخلف راه پیدا کند و محرزشود ، برخورد جدی خواهد شد؛ در حال حاضر چند نفری که تخلفشان در کنکور مشخص شده شناسایی و برخوردهای لازم شده است.

وی با بیان اینکه هیچ اعتراضی ثبت شده در سامانه بررسی نخواهد ماند و شایعه‌هایی مبنی بر عدم رسیدگی همگی کذب است، گفت: وظیفه ذاتی ما حفظ حقوق داوطلبان است و تمام تلاش در راستای این است تا حق کسی ضایع نشود.

ترابی با تاکید بر اینکه داوطلبان کنکور اعتراضات خود را ثبت کنند، گفت: اگر دسترسی به سایت نداشتند باشند می‌توانند اعتراضات را به سازمان سنجش پست کنند. سازمان سنجش یک سازمان همیشه حامی داوطلبان و دانش آموزان برای حفظ حق و حقوق آنهاست.

مدیر بخش آزمون سازمان سنجش با اشاره بر اینکه دو مرحله‌ای شدن کنکور کار کارشناسی شده‌ای است که قطعاً که به نفع دانش‌آموزان است، توضیح داد: اگر در این مورد هم داوطلبان و والدین سوالی داشته باشند به نفع داوطلبان است زیرا این کار برای سازمان سنجش چیزی جز هزینه ندارد.

وی با بیان اینکه بنده از سال ۷۲ که ناظر کنکور بوده‌ام، ادامه داد: تاکنون هیچ سوالی از سازمان لو نرفته است و امسال نیز هیچ اتفاقی رخ نداد.

ترابی ادامه داد: اگر کسی با تخلف راه پیدا کند و این امر محرز شود برخورد جدی خواهد شد؛ در حال حاضر چند نفری که تخلفشان مشخص شده نیز شناسایی شده و برخوردهای لازم شده است.

ترابی متذکر شد: لورفتن سوال در سال گذشته هم از یکی از مدارس اتفاق افتاد و به هیچ وجه از سوی سازمان سنجش و طراحان چاپخانه لو نرفته بود.

منبع: mehrnews-5864626

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار