طبق نامه‌های عاشقانه ترامپ به «کیم جونگ اون؛ کره شمالی آماده همکاری با آمریکا بود!

ایسنا نوشت: بیش از ده‌ها نامه رد و بدل شده بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون از سوی کلوب کره-آمریکا منتشر شده که نشان می‌دهد پیونگ یانگ آماده همکاری با واشنگتن درباره خلع سلاح اتمی بوده است.

طبق نامه‌های عاشقانه ترامپ به «کیم جونگ اون؛ کره شمالی آماده همکاری با آمریکا بود!به نقل از پایگاه خبری Benzinga، نامه‌هایی که خود دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا آنها را "نامه‌های عاشقانه با کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی" می‌داند از سوی مقام‌های آمریکایی از عمارت مارا لاگو ترامپ در فلوریدا کشف شد.

مجله خبری استار اند استریپس می‌نویسد، در یکی از این نامه‌ها، کیم جونگ اون تمایلش را برای گفت‌وگو درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی با ترامپ در حالی بیان می‌کند که مون جائه-این، رئیس جمهوری وقت را اصلا به حساب نمی‌آورد.

در نامه‌ای دیگر به تاریخ آوریل ۲۰۱۸ دو ماه پیش از مذاکرات بین ترامپ و کیم جونگ اون برای نخستین بار در نشست سنگاپور، رهبری کره شمالی می‌نویسد: حاضرم با تمام وجود و فداکاری با جنابعالی کار کنم تا شاهکاری را که هیچ‌کس تا به حال انجام نداده است به انجام برسانم.

در همان روز، ترامپ پاسخ داد که از دیدار با کیم برای بهبود روابط بین دو کشور خوشحال است.

ترامپ همچنین چهار ماه بعد در دومین نامه به کیم جونگ اون نوشت که بابت بازگرداندن بقایای سربازان آمریکایی کشته شدن در جنگ دو کره در ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ بسیار خرسند است.

وی در این نامه به تاریخ اوت ۲۰۱۸ نوشت: بابت عمل به وعده‌هایتان در بازگرداندن بقایای سربازان کشته شده آمریکایی در این جنگ در کره بسیار متشکرم. به زودی می‌بینمتان.

در ژوئن ۲۰۱۹، کیم جونگ اون تولد ترامپ و نخستین سالگرد دیدار تاریخی در سنگاپور را به وی تبریک گفت و نوشت: گرمترین تبریک‌ها برای تولد شما!

البته همگی اینها یک ماه بعد زمانی شکست خورد که کیم جونگ اون در تاریخ اوت ۲۰۱۹ نارضایتی خود را بابت رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی ابراز داشت و گفت، از رزمایش پارانوئیدی بین ارتش ایالات متحده و کره جنوبی "آزرده" شده است و ادامه داد: از امروز برای من و مردم کره شمالی سخت و دشوار است که تصمیم و رفتار شما (ترامپ) و مقام‌های کره جنوبی را درک کنیم.

این تحولات یک ماه پس از آن اتفاق افتاد که ظاهرا ترامپ اعتراف کرد که نامه‌های کیم جونگ اون و سایر "موارد فوق‌العاده" را در هنگام خروج از کاخ سفید در پایان دوره ریاست‌جمهوری خود همراهش برده است.

وی به آتلانتیک گفت: بیشتر آن در آرشیو است، اما نامه‌های کیم جونگ اون، ما چیزهای باورنکردنی داریم.

310310

منبع: khabaronline-1714140

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار