برگزاری اولین کنفرانس ملی دیپلماسی و چالش‌های فرامرزی زیست محیطی در وزارت خارجه

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت امور خارجه، با هدف رسیدگی به مسائل و معضلات زیست محیطی فرامرزی کشور، این وزارتخانه اولین کنفرانس ملی دیپلماسی و چالش های فرامرزی زیست محیطی را برگزار می‌کند.

برگزاری اولین کنفرانس ملی دیپلماسی و چالش‌های فرامرزی زیست محیطی در وزارت خارجه

به گزارش خبرآنلاین، در همین رابطه مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه پس از برقراری هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های متولی حوزه مسائل زیست محیطی و مراکز مختلف علمی، پژوهشی و دانشگاهی کشور، کنفرانس مزبور را در چهار حوزه تغییرات آب و هوایی، طوفان های گرد و غبار، رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک و آلودگی های دریایی در تاریخ بیستم دی ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد کرد.

مهمترین هدف از برگزاری این رویداد توسعه دیپلماسی زیست محیطی با استفاده از همه ظرفیت های ملی، بررسی چالش های فرامرزی زیست محیطی و شناسایی راهکارهای مقابله با آنها است.

روابط عمومی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرده است ابتکار مزبور، زمینه هم افزایی و مشارکت حداکثری تمامی دستگاه های دولتی و مراکز دانشگاهی کشور را در راستای هدف یاد شده فراهم آورد.

در برگزاری این کنفرانس دستگاه هایی چون سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نیرو، وزارت نفت و سازمان هواشناسی مشارکت خواهند داشت.


311311

منبع: khabaronline-1716037

ارسال نظر