اورشلیم پست: زرادخانه موشکی حزب‌الله در سطح برنامه هسته‌ای ایران یک تهدید راهبردی است

ایسنا نوشت: یک رسانه عبری زبان در گزارشی فاش کرد که نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی، حزب‌الله لبنان را بزرگ‌ترین تهدید برای این رژیم می‌دانند.

اورشلیم پست: زرادخانه موشکی حزب‌الله در سطح برنامه هسته‌ای ایران یک تهدید راهبردی است

روزنامه عبری زبان "اورشلیم پست" در این باره اذعان کرد: علی‌رغم اینکه ایران همچنان در صدر عناوین رسانه‌ها قرار دارد، اما بیشتر مقامات نهاد امنیتی اسرائیل همچنان تاکید می‌کنند که حزب‌الله لبنان با حدود ۱۵۰ هزار موشکی که در اختیار دارد؛ بزرگ‌ترین تهدید برای تل‌آویو به شمار می‌رود.

این روزنامه به نقل از یک نظامی صهیونیست نوشت: حزب‌الله در کنار دیوار حائل حضور دارد و به همین دلیل برای هر اتفاقی آماده می‌شویم این کاملا واقعی است.

وی افزود: هرگونه حمله غیرقابل پیش‌بینی در کمپین جنگ با سوریه می‌تواند منجر به درگیری گسترده در لبنان شود.

این نظامی اسرائیلی ادامه داد: سربازان حزب‌الله در سوریه تجربه کسب کرده‌اند، آنها قدرت جنگی قابل توجهی دارند، از امکانات رصد استفاده می‌کنند و از روند نبرد آگاه هستند.

اورشلیم پست در ادامه نوشت: حزب‌الله تهدید بزرگی برای اسرائیل است و تل‌آویو باید زرادخانه موشک‌های دقیق و نقطه زن حزب‌الله را یک تهدید راهبردی بزرگ در سطح برنامه هسته‌ای ایران در نظر بگیرد.

طبق گزارش این رسانه، نیروهای حزب‌الله در چند وقت اخیر به طور فزاینده‌ای در مرزها فعال شده‌اند و ده‌ها نقطه دیده‌بانی ایجاد کرده‌اند. این نیروها همچنین گشت‌زنی‌های خود را افزایش داده‌اند و تحرکات نیروهای اسرائیلی را به صورت علنی رصد و ثبت کرده‌اند.

اورشلیم پست درحالی به نگرانی نهاد امنیتی رژیم صهیونیستی نسبت به تهدید حزب الله لبنان برای این رژیم اذعان کرده است که بخش رسانه رزمی حزب‌الله لبنان روز یکشنبه ۱۱ دی ویدیویی تحت عنوان «قسما قادرون...سنعبر» (قسم می‌خوریم که می‌توانیم... عبور خواهیم کرد)، در پیامی مستقیم به اسرائیل و اشغالگری اراضی عربی منتشر کرد.

این ویدیو سناریوی حمله اعضای مقاومت به اراضی اشغالی را بعد از ایجاد شکاف در دیوار بتنی بین لبنان و اراضی اشغالی شبیه سازی می‌کند.

حزب‌الله لبنان از طریق بخش اطلاع‌رسانی خود در قالب جنگ روانی ویدیوهایی را منتشر می‌کند. در ژوئیه گذشته نیز ویدیویی را منتشر کرد که مربوط به احداث سکوهای استخراج گاز در ساحل فلسطین اشغالی بود که پیام صریحی برای اسرائیل داشت.


311311

منبع: khabaronline-1716070

ارسال نظر