کی‌یف در حال انجام ماموریت ناتو است و خون از دماغ آنها نمی‌آید

مهر نوشت: وزیر دفاع اوکراین اعتراف کرد که این کشور به نیابت از ناتو با روسیه می‌جنگد و از «غرب متمدن» انتظار دارد که در عوض برای کی‌یف تسلیحات و مهمات فراهم کند.

کی‌یف در حال انجام ماموریت ناتو است و خون از دماغ آنها نمی‌آید

به نقل از راشاتودی، آلکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین در گفت‌وگویی تایید کرد که کی‌یف به خاطر انجام ماموریتی که ناتو برای خودش تعیین کرده، خون می‌دهد و در نتیجه انتظار دارد که غرب برای اوکراین تسلیحات و مهمات ارسال کند.

رزنیکوف یادآور شد که ناتو پارسال در اجلاس مادرید، روسیه را بزرگ‌ترین تهدید این ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا عنوان کرده بود.

وی افزود: اوکراین امروز در حال رسیدگی به آن تهدید است. ما امروز در حال انجام ماموریت ناتو هستیم بدون اینکه خون از دماغ آنها بیاید. ما خون می‌دهیم و بنابراین از آنها انتظار داریم برای ما سلاح فراهم کنند.

رزنیکوف همچنین مدعی شد که همکاران وی در ناتو هم به صورت مکتوب و هم به صورت شفاهی، به او گفته‌اند که «اوکراین سپر تمدن است و از تمام جهان متمدن و تمام غرب دفاع می‌کند.»

مقامات اوکراینی از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گرفته تا مقامات پایین‌دست، به طور مداوم و علنی خواستار دریافت تانک، موشک، توپ و مهمات شده و می‌شوند.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در ماه دسامبر ۲۰۲۲ در نطقی برای ستاد کل ارتش این کشور گفت که مسکو به طور غیررسمی با «مجموعه غرب» در افتاده و می‌جنگد. بر اساس برآوردهای او، دولت کی‌یف تنها در سال ۲۰۲۲، سلاح، مهمات و سایر تجهیزات و ادوات جنگی به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیارد دلار دریافت کرده است.

رزنیکوف هدایت این تلاش‌ها جهت کمک به اوکراین را برعهده داشت و در ماه اکتبر، به نشریه پولیتیکو گفته بود که او از روند سیاسی پنتاگون سر درآورده و تا زمانی که اوکراین تانک‌های جنگی اصلی و موردنیازش را دریافت نکند، همچنان به اتقا استانداردهای درخواستی کی‌یف ادامه خواهد داد. گرچه هنوز این اتفاق نیفتاده اما وانشگتن دیروز (جمعه) از تحویل ۵۰ دستگاه خودرو نفربر «بردلی» که پیشرفته‌ترین خودرو زرهی ارسال‌شده به کی‌یف و بخشی از بسته کمک تسلیحاتی ۳ میلیارد دلاری محسوب می‌شود، خبر داد. پیش‌تر فرانسه از ارسال زره‌پوش سبک به اوکراین خبر داده بود.

مسکو تاکید دارد که ارسال و تحویل سلاح از غرب به اوکراین، تنها به طولانی شدن جنگ انجامیده و تغییری در نتیحه نهایی و پیروزی روسیه ایجاد نخواهد کرد.

310310

منبع: khabaronline-1716353

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار