واکنش «جو بایدن» به انتخاب رییس جدید مجلس نمایندگان آمریکا

مهر نوشت: رییس‌ جمهور آمریکا امروز به انتخاب رییس جدید مجلس نمایندگان کشورش پس از ۱۵ بار رأی گیری در ۴ روز واکنش نشان داد.

واکنش «جو بایدن» به انتخاب رییس جدید مجلس نمایندگان آمریکا

به نقل از وبگاه کاخ سفید، «جو بایدن» رییس‌ جمهور آمریکا امروز شنبه با اننتشار پیامی انتخاب «کوین مک کارتی» نماینده جمهوریخواه به‌ عنوان رئیس جدید مجلس نمایندگان این کشور پس از ۱۵ بار رأی گیری در ۴ روز را به وی تبریک گفت.

در متن پیام رییس‌ جمهور آمریکا خطاب به «کوین مک کارتی» در این خصوص آمده است که وی باید تلاش کند تا مسئولانه در راستای منافع مردم این کشور عمل کند.

متن این پیام اضافه می کند: من آماده همکاری با جمهوریخواهان در حد امکان هستم. رأی‌ دهندگان نشان داده‌ اند که خواهان همکاری جمهوریخواهان با من هستند. زمان مسئولانه حکومت کردن فرا رسیده است. همانطور که بعد از انتخابات میان‌ دوره‌ ای گفتم، من آماده هستم تا زمانی که بتوانم با جمهوریخواهان کار کنم و رای‌ دهندگان هم به صراحت اعلام کردند که انتظار دارند جمهوریخواهان نیز آماده همکاری با من باشند. اکنون که درباره رهبری مجلس نمایندگان تصمیم گیری شده است، زمان آن فرا رسیده است تا این روند آغاز شود.

در انتهای این پیام آمده است: اکنون زمانی است که مسئولانه حکومت کنیم و اطمینان حاصل کنیم که منافع خانواده های آمریکایی را در اولویت قرار می دهیم.

مجلس نمایندگان آمریکا سرانجام پس از ۴ روز و ۱۵ دور رأی‌ گیری، ساعاتی پیش کوین مک‌ کارتی جمهوریخواه را به عنوان رئیس این مجلس انتخاب کرد.

به نوشته اسپوتنیک، نمایندگان جمهوریخواه علیرغم داشتن اکثریت در مجلس نمایندگان نتوانستند به راحتی رئیس این مجلس را انتخاب کنند؛ این شرایط منعکس‌ کننده میزان اختلاف‌ ها و افتراق‌ ها در حزب جمهوریخواه است.

مک‌کارتی با کسب ۲۱۶ رأی از ۴۲۸ رأی مأخوذه، به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد و رقیب او «حکیم جفریز»، رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان ۲۰۲ رأی کسب کرد.

مک‌ کارتی رهبر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان که بالاترین شانس به‌ عهده‌ گرفتن ریاست این مجلس را داشت، در ۱۴ دور رأی‌ گیری نتوانسته بود حد نصاب لازم را به دست بیاورد.

310310

منبع: khabaronline-1716355

ارسال نظر