حمله حماس به اسرائیل چگونه انجام شد؟/ یک برنامه‌ریزی بی‌نقص دوساله

ایسنا نوشت: دو منبع آگاه اطلاعاتی را با ایالات متحده به اشتراک گذاشته‌اند که نشان می‌دهد حماس طی دو سال برنامه‌ریزی «تونل‌های مستحکمی را برای حمله به اسرائیل» ایجاد کرده و اعضای این جنبش با نصب خطوط تلفن‌هایی در این تونل‌ها، امکان برقراری تماس را فراهم کرده‌اند.

سی‌ان‌ان با استناد به این منابع می‌گوید، خطوط تلفن کار شده در این تونل‌ها به اعضای حماس این امکان را می‌دهد تا با یکدیگر به طور مخفیانه در تماس باشند و مقامات جاسوسی رژیم صهیونیستی نتوانند آن‌ها را شناسایی کنند.

طبق این گزارش، اعضای حماس از استفاده از کامپیوترها و تلفن‌ها در حین این دو سال خودداری کردند تا توسط جاسوسان آمریکایی و صهیونیستی شناسایی نشوند.

نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی ادعا می‌کنند که این تونل‌ها برای جاسازی راکت‌ها و مهمات استفاده می‌شوند و راهی برای اعضای حماس بدون آنکه دیگران متوجه شوند، فراهم می‌کند.

گزارش‌های منتشر شده در روزهای اخیر حاکی از آن است که حماس کاملا با برنامه‌ریزی و هوشمندانه دست به چنین عملیاتی زده است و در هر گزارش ضعف رژیم صهیونیستی بیشتر فاش می‌شود.

روزنامه نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی از «حمله سازماندهی شده و بسیار دقیق حماس علیه اسرائیل» نوشت؛ حمله‌ای که حماس براساس آن درک عمیقی از «ضعف اسرائیل» داشته و از اسرار ارتش آن مطلع بوده است.

31131

منبع: khabaronline-1829026

ارسال نظر